7000 TL'ye mini sistem toplamak

Bütçe
7000

Cellat87

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Mini bir sistem toplamak istiyorum. Kasa seçimi, anakart ve ekran kartı seçiminde karar veremedim. Mini sistem kullananlar bu konuda yardımcı olabilirler mi acaba?

Not Ryzen 3600 ile toplayacağım sistemi. AM4 uyumlu en küçük boyutta, en performanslı sistemi toplamak istiyorum. Bütçem 7 bin civarı, fazla geçmesini istemiyorum. Yardımcı olur iseniz sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Toplam 7.125 TL oluyor.

Sıvı soğutmayı ön tarafa, egzoz fan görevi görecek şekilde konumlandırmalısınız. Ayrıca M.2 bulunacağı için de kasadaki SATA SSD yuvasını da sökmelisiniz, daha iyi hava akımı için.

Bütçe arttırabilirseniz işlemci olarak Ryzen 5 3600'de tercih edebilirsiniz. Ancak 3300X ile aralarında sadece çoklu çekirdek farkı var. Tek çekirdek performansları benzer. Amacınız oyun ise 3300X'de yeterli olur.

Toplam 7.125 TL oluyor.

Sıvı soğutmayı ön tarafa, egzoz fan görevi görecek şekilde konumlandırmalısınız. Ayrıca M.2 bulunacağı için de kasadaki SATA SSD yuvasını da sökmelisiniz, daha iyi hava akımı için.

Bütçe arttırabilirseniz işlemci olarak Ryzen 5 3600'de tercih edebilirsiniz. Ancak 3300X ile aralarında sadece çoklu çekirdek farkı var. Tek çekirdek performansları benzer. Amacınız oyun ise 3300X'de yeterli olur.

Teşekkürler yardımınız için değerlendireceğim ürünleri.

Geri
Yukarı