7000 TL'ye Ryzen 5 3600 ve RX 5700XT sistem toplama

Bütçe
7000
Benim cahilliğim mi bilmiyorum ama sistemde hiç görmediğim markalar görüyorum biraz daha bilindik ve kaliteli markalara yönelmelisin. Kasa konusu önemlidir sisteme 10 C fark yaratabilir. PSU olarak başka marka ve modellere bakmalısın. RAM konusuna gelirsek o markayı hiç görmedim açıkcası. Bir de çoğu kullanıcının yaptığı hata iyi sistem alıp onu doyuramaycak monitör almasıdır. Bu yüzden bu sisteme en az FHD 240hz veya QHD144hz monitör almalısınız.

Benim cahilliğim mi bilmiyorum ama sistemde hiç görmediğim markalar görüyorum biraz daha bilindik ve kaliteli markalara yönelmelisin. Kasa konusu önemlidir sisteme 10 C fark yaratabilir. PSU olarak başka marka ve modellere bakmalısın. RAM konusuna gelirsek o markayı hiç görmedim açıkcası. Bir de çoğu kullanıcının yaptığı hata iyi sistem alıp onu doyuramaycak monitör almasıdır. Bu yüzden bu sisteme en az FHD 240Hz veya QHD144HZ monitör almalısınız.

Harbiden bu ne zamaninda cinden topladigimiz sistemlere benziyor cinde bile kalmadi bunlar.

7000TL sistem önerisi?

Kendin topla parca parca ucuz olunca topla yakinda Ryzen 4000 cikacak gecen sene bu dönemde R7 2700X 300 USD'den 120 USD'ye dusmustu bence bekle. Anakart olarak B450 Tomahawk veya Tomahawk Max yapip, kasayi inwin 101 alabilirsiniz ve SSD'yi EBay'den 2. el alabilirsin 1 TB 20 - 30 pound arasi bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı