7000TL İle i7-7700K ve GTX 1060 Sistem Toplama

murathr111yil

Hectopat
Daha fazla  
Sizce nasıl, hafta sonu almayı düşünüyorum?

IMG_0630.PNG
IMG_0631.PNG
IMG_0632.PNG
IMG_0633.PNG
IMG_0634.PNG
IMG_0635.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Böylesine kötü bir sistemi sakın alayım demeyin. Hatalar:
  1. Ekran kartı RX 480 olsa daha iyi olur (İllaha da olacak diye bir şey yok.)
  2. Asla Frisby PSU'larından almayın. Kendileri çok kötü bir markadır.
  3. İşlemcide ise Ryzen 7 1800 İ7 7700K'dan daha iyi. Ama bu iki işlemci de bu kart için oldukça fazla.

Bunlar aldığımız workstation teklifleri. Fiyatları 1200 ila 4500 dolar arasında tekliflerin. Donanım konusunda bilgisizim bi gözden geçirirseniz sevinirim.
Yahut 2500 enfazla 3000 dolara kadar sistem önerebilecek varsa sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_0639.jpg
    IMG_0639.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_0640.jpg
    IMG_0640.jpg
    105,3 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_0641.jpg
    IMG_0641.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG_0642.jpg
    IMG_0642.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 184
Sizce nasıl, hafta sonu almayı düşünüyorum?
Donanım alacaksan ilk önce İNVENTUS' a bakmanı öneririm, müşteri hizmetleri nazar değmesin Türkiyenin en iyisi. Bulamadığın parçayı başka yerden alırsın. Zen bekledim ancak oyun performansları kısmen düşük çıktı, 5 - 10 - 20 fps fark oyununa göre çok kıymete biniyor. Tabi bu benim görüşüm. Gelelim çok çekirdek olayına. Steam verilerine göre dünya ortalaması 2 çekirdek işlemci ağırlıklı, 4 çekirdek kulanan oyun sayısı bile az ama önümüzdeki ilk 5 sene içinde 4 çekirdek ağırlıklı oyunlar çoğalacak hatta 8 çekirdekli oyunlarda hızlanmaya başlayacak. Bence çekirdek sayısından ziyade ekran kartlarındaki gelişme ve şimdiki i7 7700k işlemcinin dar boğaz yapıp yapmayacağı önemli. Ryzen 8 çekirdekli işlemcilerin yapmayacağı kesin gibi. i7 7700k bazı oyunlarda %70 cpu kullanımına dayanmaya başladı bile. Ben yine de 2. veya 3. nesil RYZEN lerin daha alınası olacağını düşünüyorum. Bu arada İntel ne yapar, rekabet nasıl olur onu zaman gösterecek. Yine bana göre çok uzun vadeli 7-8 sene gidecek sistem düşünülüyorsa ikinci nesil 8 çekirdekli RYZEN beklenmeli. Phenom ııx4 955 işlemcili sistemimle 6 yıldır AMD yi bekledim. Darboğazına sabrettim, ekran kartımı orta sınıfın üstüne çıkaramadım ama beni yüzüstü bırakmadan bu güne geldi ve aga ben bittim başının çaresina bak dedi. Ryzen sonuçları oyun anlamında beni tatmin etmedi, ikinci üçüncü nesil Ryzen beklemeye de tahammül kalmadı. Oyunların da uzun süre 8 çekirdekli çıkamayacağını düşünerek 1080p bana yettiğine göre, istemiyerek de olsa intel' e geçtim. İnventus da R1700 ile aynı fiyata 7700k yı görünce (1560 lira) aldım. Linkleri vereyim. INTEL Core i7-7700K Kaby lake 4.20GHz, 8MB, çift kanal DDR4, 14nm, LGA1151, soğutucu yok İşlemci - inventus ASUS ROG STRIX Z270E GAMING INTEL Z270, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, HDMI, DVI, DisplayPort ATX Anakart - inventus KINGSTON HX426C13SB2K2/16 HyperX Savage Black DDR4-2666Mhz C13 16GB (2x8GB) Bellek - inventus Şimdilik memnunum. Bu arada Frizbi PSU ya sakın bulaşma 600-750 w arası iyi bir marka bak. PSU ve Anakart sistemim canı ve çiğeri burada paraya acıma. en az 800 kw lık güç kaynağını da ihmal etme. Sistemin şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleme:
Böyle bir sistem olmaz paranıza yazık.

1- Frisby PSU'ya para verilmez. Corsair gibi bir markaya yönelin.
2-DARK'tan sıvı soğutma alınmaz, akma yapar, sisteminize yazık olur. O kadar küçük bir radyatörle sıvı olsa nolur olmasa nolur o da ayrı bir konu. Ryzen alırsanız Noctua NH D15 ile (400TL) 4 Ghz'e dahi sorunsuz ve stabil OC yapabilirsiniz.
3-Windows'u Hepsiburada'dan değil de muhtelif internet sitelerinden alabilirsiniz. Yarı fiyata gelecektir.(Örneğin Kinguin)
4-Anladığım kadarıyla CPU gücü sizin için önemli. Hal böyleyken daha uygun fiyatlı Ryzen 7 1700 almanız ve stok soğutucu ile 3,6-3,7 Ghz'e OC yapmanız fersahlarca daha mantıklı bir hareket olacaktır. Ayrı soğutucu alırsanız 4 Ghz'e kilitler kullanırsınız.
5-Açıkçası RAM'lar da pahalı pek uygun bir kit olmamış. CL14 falan bir kit olsa daha makul.
6-Uygun fiyatlı bir RX 480 4GB(Yaklaşık 1000 TL) her türlü işinizi görecektir. GTX 1060 almaya lüzum yok. Aynı performansa %50 daha çok para vermek çok saçma.
7-Adata SU800 güzel bir SSD. O seçiminiz konusunda tebrikler.

Workstation teklifleri için; Çok anlamam ancak Ryzen 1700'ü alıp 4 Ghz'e OC ederseniz, workstation teklifinde sundukları bütün işlemcilerden daha performanslı bir işlemciniz olmuş olur. 4 Ghz OC edilmiş Ryzen 7 1700 4500 dolarlık sistemdeki işlemciden %40-50 civarı daha yüksek bir işlemci performansı verir. Nasıl bir işlemci olduğunu siz düşünün.

Eki Görüntüle 220929 sinerji.gen.tr'den toplandı. GTX 1070+Ryzen 1700+2K monitör var bence daha fazla yorumlara bakamya gerke yok :) Şimdiden hayırlı olsun.

:like::like::like:

İşte bunu anlatmaya çalışıyorum, AMD bir sistem toplandımı hem yüksek performans, hemde intelden çok daha uyguna mükemmel bir sistem toplanıyor, geriye kalan parayada diğer güçlü donanımlar alınıyor. :mutlu::mutlu::mutlu:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı