7000TL İle Monitörlü Sistem Toplama

Performansa Sıkıntı olmaz değilmi hocam. birde bu sistem genellikle oyun hemde program icin iyimi sence? Kac kez sistem topladım hic bir verimlilik alamadım. bu bari iyi olsun diyorum..

@Neko @BERWAR Hocam Sizde Yardımcı Olursanız Forumun bilginlerine ihtiyacım var. :)

Performanta sıkınti olmaz. Iciniz rahat etmediyse degisebilirsiniz.
Ayrica bu sistem gercekten performansli. Yalniz ben SSD'nin ve PSU'nun degismesi gerektigini soylemistim. Neyse o da pek sikinti olmaz.

@Nazım Paşa Hocamizin sistemi guzel zaten. Sadece birkac degisiklik yaparsak yeter.
  • MSI B350 Tomahawk
  • Ryzen 7 1700
  • MSI GTX 1070 Gaming X veya Asus Strix GTX 1070
  • Samsung 850 Evo 250 GB
  • Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8) DDR4 3000 MHZ RAM veya Corsair 16 gb (2x8) DDR4 3000 MHZ RAM
  • FSP Hydro X 650
  • Cooler Master MasterBox 5
  • 2K monitor.
Ekran kartini 1070'e dusurdum. Bu benim sahsi tercihim. Ben ekran karti veya islemci alacagim diye SSD, kasa, PSU'dan kismayi sevmiyorum. Onlar da en az ekran karti veya islemci kadar onemli. Onlar da ekran karti veya islemci gibi kaliteli olmalidir gozumde. Bu yuzden ben olsam boyle alirdim. Tabii 1080'den biraz daha dusuk performansli olur ancak kafam rahat olur en azindan. Ayrica 1080 4K icin yeterli degil. 2K monitor almak daha dogru olur. Yukarida da sisteme 2K monitor yazdim.

Değişikliğe gerek yok bence. Ha evet, ufak tefek değişiklikler yapılır. O kart iyidir, sadece Türkiye'de bilinmiyor. En ucuz 1080 olduğu için tercih ediyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı