700TL'ye Kadar Telefon Önerisi?

@radyoaktif Hocam yanlış bir yönlendirme yapmak istemem, ben Zenfone 6'dan herkese inat çok memnunum :) Bu cihazında sorunları var takip ettiğim kadarıyla ama şükür ki bende herhangi bir sorun çıkmadı. Zenfone 2 için genel şikayetlerden bahsettim ben ama bu demek değil ki sizin alacağınız cihazda da sorun olsun. Anladığım kadarıyla niyetiniz var cihazı almaya dilerim sizin içinde hayırlısı olur ve memnun kalırsınız. Arkadaşın garantili cihazı neden elden çıkarmak istediğini de bir sorun derim gene de.. Şimdiden hayırlı olması dileğimle :)

@SaraLonde Hocam arkadaş nakit ihtiyacından dolayı satıyormuş ve 640TL'den bir kuruş düşmüyor :) Zira 700TL'den oraya kadar çekebildim. Düz 600TL'ye bıraksa seve seve giderdim zira rengi kırmızı olduğu için kendime 30,35TL'ye siyah kapak alırım diye düşünerek onun parasını kırpmaya çalıştım ama olmadı :) Gene de bir kaç saat daha bekleyeyim.

Lakin şimdi bir an düşündüm de, aynı fiyata gene ikinci el bir LG G3, Samsung S5 vs bulunamaz mıydı? Ve onları almak, ileriye dönük olarak daha mantıklı olmaz mıydı acaba? Bu konuda ki görüşün nedir diye soracağım ama zaten bir Asus kullanıcısı olduğun için yanlı cevap vereceğini düşünüyorum hocam :)

@radyoaktif Temiz bir G3 neden olmasın? Samsung konusunda yorum yapmayayım çok yanlış anlaşılırım :) İleriye dönük cihaz önerisinde bulunayım o halde; eğer 900 tlye çıkabilirim dersen G4'ün Stylus modeli vardır. Lakin özellik olarak seni tatmin etmeyeğini düşündüğüm için daha önce önermek istemedim. Bir başka cihaz önerimse; kendi arayüz güncellemesiyle telefonun yavaşlamasına kesinlikle çözüm üreten Sony firmasının M4 Aqua cihazıdır. Her güzelin bir kusuru olduğu gibi bu cihazla ilgili şikayetlerse hafızadan kaynaklanıyor. Cihazın 8 GB hafızasının 2.7 GB olan kısmı sana dolu olarak geliyor. Ama bu sorun SD kartla çözülebiliyor; ki Sony firması Android 6.0 güncellemesiyle bu sorunu çözeceklerini dile getiriyor. Şu an sıfırı 1.000 tl civarında ve ikinci elini bahsettiğimiz fiyatlara bulabilmen mümkün olacaktır. Hem dayanıklılık hem ileriye dönüklük olarakta Zenfone'dan mantıklı bir cihazdır. Fikir edinmek adına bir incelemeni öneririm :)

@SaraLonde hocam dünden beri telefon seçeceğim diye derslerim de yalan oldu ve hala araştırmaktan PC başından kalkamıyorum :) 3GM RAM'li LG G3 32GB'ye baktım. Çoğu özelliği 32GB Zenfone 2 Laser'dan iyi. Yurt dışı G3'ü 675TL'ye veren var lakin onu da 600TL'ye alsam bile yurt dışı olduğu için insan ikilemde kalıyor yani kafam ağrımasın istiyorum. E-Devlet üzerinden imei sorgulaması yapmak için hazırım ama gene de tereddütteyim. Nedeni ise G3'ün 2K'lık ekranından dolayı aşırı ısınma, çatlama ve şarjının 1 gün bile gitmemesi. Sırf adı var diye de ZE550KL yerine gidip G3 almak pekte akıl karı gözükmüyor. Ferrari alıp benzin alamadıktan sonra, durduğu yerde hava atmanın anlamı yok anlayacağın :)

Şimdi ZE550KL'nin sıfırına tekrar baktım da sıfırı Vatan, Teknosa vs çoğu yerde 800TL hatta 740TL'ye bile var. Buradan almak yerine sırf 100-160TL indirim için gidip de 2 aylık başka birinin cihazını almakta pek akıl kârı gelmedi. 600TL dese belki düşünürdüm. Yani 1200TL civarında ki 32GB Zenfone 6'yı 650TL'ye bulup alsam mantıklı da, gidip sıfırı fiyatında başkasından bir telefon almak pek doğru gelmedi. Yanlış mıyım?

@abdullah bilen hocam 19 ay garantisi devam eden, üstelik tesadüfen benim ile İstanbul'da aynı ilçede ikamet eden, GM 4G için 500TL fiyat isteyen bir arkadaştan 400TL için haber bekliyorum ki yanında "Mikrofonlu Orjinal Kulaklık, Kırılmaz Cam, Orjinal Şarj Cihazı, 2600 mAH Powerbank" aparatları da verdiğini belirtmiş. Bu telefonun da sıfırının 700TL olduğunu düşünürsem eğer 400TL'ye bırakırsa Zenfone'a nazaran aradaki 300TL'lik farkı baz alıp, sanırım F/P olarak kendi durumuma en uygun seçim GM 4G olacak.

Anlayacağınız; sıfır değil, aynı fiyata gerekirse garantisiz ama temiz ve daha üst segment bir telefon arayışım devam ediyor arkadaşlar. Akşama doğru da bir mağazaya gidip tek tek telefonları inceleyeceğim. Özellikle şu ZE550KL ve GM 4G'ye. Tavsiyelerinizi bu yönde yaparsanız sevinirim.

sana 2 önerim olucak bunlardan birisi eğer gençsen ve enerji doluysan 700-850 tl arası fiyatı olan iPhone 5C bu telefonu bende alacağım ve şu an bendede Samsung s3 mini var ve gerçekten illet baş belası sonuna kadar katılıyorum diğer bir alternatif ise iphone 5c ile özellikleri aynı olmasına rağmen biraz daha ağır duran iPhone 5 modeli ikisininde özellikleri aynı fakat iPhone 5C renkli olduğu için fazla tutlmadı şahsen ben 3-4 aya kadar iPhone 5C alacağım hem genç olduğum için hemde iPhone 5'den daha ucuz olduğu için umarım işine yaramıştır...Ayrıca üyelik tarihime bakarsan daha 10 dakika önce açtım dayanamadım bence kimse doğru bir telefon önermemiş bugüne kadar 3 akıllı telefon aldım 3'üde Androiddi ama hiçbirinden memnun kalmadım neden memnun kalmadın ama android aldın dersen para bakımından zayıftım ama iphone 5c'yi bulunca kesinlikle bunu alacağımı söyledim ayrıca son olarak yaptığım araştırmalara göre birşey ekleyeceğim. Androidde yani Google Play Store her tür androidin kaldıramayacağı uygulamalar var ama Apple AppStore'a bir uygulama sokmadan önce denemelerini yapıyor 2015 Aralık ayında aldığı uygulamaları en alt iPhone 4 modeline göre deniyordu yani eğer uygulama iPhone4 modelinde çalışıyorsa AppStora ekleniyordu.Ancak Ocak ayından sonra eklediği uygulamları iPhone 4S'e göre deniyor eğer başarılı olursa ekleniyor başarısız olursa Appstrore'a eklenmiyor.Dediğim gibi bunları 2 aylık bir araştırma üzerinden yazıyorum seni kıramadım ve üyelik açıp sana bu yorumu bıraktım eskiden bir android hayranıydım ama artık Apple Fan Boyuyum kolay gelsin hepinize...Aslında son bir şey ekleyecektim ama aklıma bir şey daha geldi :) Eğer iPhone 5-5C alırsan bak bunuda yaptığım araştırmaya göre yazıyorum telefonun hem 4.5G teknolojisine uygun olacak hemde internette hiç donmadan sörf yapabileceksin illa 4.5 G ile değil şu günümüz Türkiye internetiyle bile hiç donmadan sörf yapabilirsin Apple bir ürün çıkardığında asla dandik beklemeyin belki androidlere karşı tek ezeli rakip ama kesinlikle androidi tokatlar...

Son düzenleme:
@Yiğit Gökcan hocam ilgi alakan için teşekkür ediyorum. Yaşım, KPSS'ye hazırlanan biri ne kadar genç ise o kadar genç sayılır :) Bundan 2 yıl öncesine kadar gelecek kaygısı ve geçim sıkıntısı çekmediğim dönemlerde elimde ki Nokia N8 ile deli gibi fotoğraf, video çekip üşenmeden her akşam masaüstü bilgisayarımda ki 1 ana 2 ise yedek olmak üzere 3 HDD'ye bunları depolardım.

iPhone'unda yazılım konusunda tek olduğunu yıllar öncesinden bilen birisiyim lakin o zaman dolaşan "Bluetooth'u yok, PC ye direkt bağlayıp itunes olmadan içerikleri göremiyor ve seri bir şekilde işlem yapamıyorsun, sadece başka iPhone'ları gören kapalı, tekel kutu bir cihaz. Üstelik çok pahalı" şeklinde ki söylentilerden dolayı bu telefondan hep uzak durdum. Bunu da güvenlik için yapıyor, virüs bulaşmayan tek sistem vs şeklinde yorum yaparak onlara da hak verdim lakin bir süre bana gelmez dedim. Belki de bugüne kadar Nokia N8 ve Samsung S3 Mini'nin ötesine geçemeyen bir insanın, iPhone'un değerini anlamasına daha vakti vardır :) En azından daha üst sınıf Android yahut Windows Phone cihazları kullanıp ardından iPhone'u kötüleyen birisini görmedim. Yani etrafımda ki üst sınıf Android kullanıcısı arkadaşların da zamanla iPhone'a geçtiklerini görünce başta bunun sadece toplumsal ve vahim bir özenti olduğunu düşünmüştüm. Seyyar satıcının bile cebinde görünce illa ki aynı şeyi düşünüyor insan. Ama sonradan elime, en kötü iphone'u bile alıp çoğu üst düzey android sistemlerin çalıştırdığı oyun, uygulama ve kullanım hızını birde onda görünce; neden emsallerine göre daha pahalı olduğunu anladım. Adamlar cihaz değil, yazılım satıyor.

Özetle, belki ileride param olunca gerçek bir iPhone deneyimi için daha üst sınıfını alırım ama o zamana kadar, en azından kıyaslama yapmam için bir süre de olsa elimde ki S3 Mini'den daha üst sınıf 700TL civarı 2. el bir cihaz ile Android'i gerçek manada kullanmak istiyorum. Lakin GM 4G sahibi 400TL derse direkt alacağıma eminim zira paranın yüzü sıcaktır ki eminim o bile bana S3 Mini'den çok daha iyi bir Android deneyimi sunacaktır. Anlayışın için tekrar canı gönülden teşekkür ediyor ve diğer önerileri bekliyorum.

@SaraLonde Hocam tekrar merhaba. Bugün de telefon arayışıma devam ederken tesadüfen benim ile aynı ilçede hatta aynı mahallede ikamet eden bir arkadaşın, 750TL fiyat biçtiği 32GB Zenfone 6 telefonu görünce sizinde aynı cihazı kullandığınız önceki mesajınızda yazdığınız için aklımda kaldığından size bu cihazı bir sorayım dedim. Zira endişem 6" olması. Şöyle ki; elime çok büyük geleceğini düşündüğüm bir telefon ve yoğun ders temposundan dolayı hala gidip telefonları inceleyemedim. Acaba 32GB Zenfone 6'ya 700TL verilir mi? Siz memnun musunuz ve gerçekten 6" bir telefon büyük değil mi? Telefon dediğin biraz kibar olmalı yani, siz cebinize nasıl sığdırıyorsunuz bunu? Ayrıca Zenfone 2 Laser'den daha eski bir cihaz bu sanırım. Yazılım desteği ne durumda?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı