72 bine kadar oyun amaçlı monitörsüz sistem önerisi

Bütçe
72 bin
OC versiyonu işte bak bakalım. Kağıt üzerinde o kadar değer farkı varken oyunlarda ki farkına :D
4080s kullanıyormuşsunuz önermiyomuşsunuz. Kart 43k. 2-4K için alınabilecek en karizmatik kart. Gidip 4090 alayım 80k diyosunuz aralarında 40k fark var neredeyse.
Dostum 4070 ve 4070 super arasında %16 performans farkı var.
4070 super ve 4070ti super arasında da %17 performans farkı var. Buyur.

1711530106155.png

OC versiyonu işte bak bakalım. Kağıt üzerinde o kadar değer farkı varken oyunlarda ki farkına :D
4080s kullanıyormuşsunuz önermiyormuşsunuz. Kart 43K. 2-4K için alınabilecek en karizmatik kart. Gidip 4090 alayım 80k diyosunuz aralarında 40k fark var neredeyse. Siz gidin bütçe dostu diye 4070s aldırın. DLSS'siz çoğu oyunu 2K da 60 FPS açabilen. Gelecekte de aynı senaryo olacak zaten. DLSS fg olmayan oyunlarda.

Ben kartı 4K için kullanıyorum önermeme sebebim 2K için gücünün fazla olması. İleride DLSS fg olmayan oyunlarda diyorsunuz ama bu teknoloji ileride günümüzden daha da yaygın olacak yeni çıkacak oyunlar günümüzün oyunlarında bulunan bir teknolojiyi niye desteklemesinki? Size en güncel örneği Horizon forbidden West oyunundan vereyim. DLSS Frame Gen ile çıkmadı mı bu oyun? Kartımdan memnunum ama 2K hedefleyen biri bu kadar parayı harcamamalı.

Ben kartı 4K için kullanıyorum önermeme sebebim 2K için gücünün fazla olması. İleride DLSS fg olmayan oyunlarda diyorsunuz ama bu teknoloji ileride günümüzden daha da yaygın olacak yeni çıkacak oyunlar günümüzün oyunlarında bulunan bir teknolojiyi niye desteklemesinki? Size en güncel örneği Horizon forbidden West oyunundan vereyim. DLSS Frame Gen ile çıkmadı mı bu oyun? Kartımdan memnunum ama 2K hedefleyen biri bu kadar parayı harcamamalı.
Bütçe olmasa neyse. Kartın teknolojisine göre yargılama. İleride DLSS FG desteklemeyen oyunlar çıkacak elbet. O zaman ne yapacak bu arkadaş. Bütçe varken en iyisi alınmalı. Ben öyle yaptım. 7500f almak yerine 7900x3d aldım ve hiç pişman değilim. 8K fazla verdim ama değerdi.

Bu sitenin sıralaması yanlış. Verdiği kart değerleri doğru bir tek.

Daniel owen vereyim o zaman.

1711530388825.png

Gamer nexus.

1711530438240.png

Bütçe olmasa neysekran kartın teknolojisine göre yargılama. İleride DLSS fg desteklemeyen oyunlar çıkacak elbet. O zaman ne yapacak bu arkadaş. Bütçe varken en iyisi alınmalı. Ben öyle yaptım. 7500F almak yerine 7900x3D aldım ve hiç pişman değilim. 8K fazla verdim ama değerdi.

İşte bu dediğiniz bana deli saçması geliyor. DLSS Frame Gen yoksa oyunda sanki 1440p çözünürlükte 4070 Super çöp olacakmış gibi bahsediyorsunuz. Kendisinden %36 daha güçlü olan 4080 kartı %125 daha fazla pixele sahip olan 2160p çözünürlük için üretilmiş bir kart iken 4070 Super niye bir oyunda Frame Gen olmayınca çöp oluyor ona anlam veremiyorum hocam, bu dediğiniz size gerçekten mantıklı geliyor mu?
1440p çözünürlüğü oldukça uzun süre götürebilecek bir kart. Frame Gen sadece bu süreyi uzatıyor ki bu ileride çıkacak oyunların Frame Gen'siz çıkabileceğini söylemenizi de mantıklı bulmuyorum. DLSS 1 zamanında da bu argüman vardı ilerideki her oyunda olmayacak diyorlardı şu an oynadığımız oyunlarında çoğunda DLSS yok mu? Var tabii ki çünkü günümüzün standardına dönüştü.

size verdiğim her cevapta veri üstüne veri, SS üstüne SS verirken sizin bana karşı her argümanınız, şu güçsüz, bu bilgi yalan, o oyunda şu teknoloji olmaz gibi öznel ve argümansız cevaplar oluyor. Bu kadar veriye rağmen yazdıklarımı okuduğunuzda gördüğünüz sonuçlara inanmıyor/inanmamayı tercih ediyorsanız benim bu konuda zaten daha da yapabileceğim bir şey yok ama diğer insanları verisiz bir şekilde öznel kanılarınızla yanıltmayın lütfen.

Son düzenleme:
Daniel Owen vereyim o zaman.
Eki Görüntüle 2151810

Gamer nexus.
Eki Görüntüle 2151811

İşte bu dediğiniz bana deli saçması geliyor. DLSS Frame Gen yoksa oyunda sanki 1440p çözünürlükte 4070 Super çöp olacakmış gibi bahsediyorsunuz. Kendisinden %36 daha güçlü olan 4080 kartı %125 daha fazla pixele sahip olan 2160p çözünürlük için üretilmiş bir kart iken 4070 Super niye bir oyunda Frame Gen olmayınca çöp oluyor ona anlam veremiyorum hocam, bu dediğiniz size gerçekten mantıklı geliyor mu?
1440p çözünürlüğü oldukça uzun süre götürebilecek bir kart. Frame Gen sadece bu süreyi uzatıyor ki bu ileride çıkacak oyunların Frame Gen'siz çıkabileceğini söylemenizi de mantıklı bulmuyorum. DLSS 1 zamanında da bu argüman vardı ilerideki her oyunda olmayacak diyorlardı şu an oynadığımız oyunlarında çoğunda DLSS yok mu? Var tabii ki çünkü günümüzün standardına dönüştü.
Zaten resident evil 4 gibi bir oyun oynursanız rx 6700xt de yeter 2k'da. Starfield gibi alan wake gibi last of us gibi oyunlar çıktığı zaman görürüm sizi 60 FPS'de. 2k da 165hz monitörler üretilmeye başladı. Millet akıcılık için 4k yerine 2k kullanıyor haberiniz yok tabi.
Tek cevap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten Resident Evil 4 gibi bir oyun oynursanız RX 6700XT de yeter 2K'da. Starfield gibi Alan Wake gibi Last of Us gibi oyunlar çıktığı zaman görürüm sizi 60 FPS'de. 2K da 165Hz monitörler üretilmeye başladı. Millet akıcılık için 4K yerine 2K kullanıyor haberiniz yok tabii.

Hocam iki monitöre sahip biriyim imzandan görüyorsunuz zaten ama bu detayı vermemeyi tercih etmişsiniz. Bir monitörüm 4K 144Hz iken diğeri 1080 360Hz. 360Hz sizin için yeterince akıcı değil mi acaba? Gene saçma sapan bir argüman sunmuşsunuz ortaya. Kim Single Player oyunları 165FPS'de oynuyor hocam? O adam sizce 2K 165Hz monitörü GTA VI'yı 165FPS oynamak için mi alıyor, rekabetçi oyunları 165FPS oynamak için alıyor, Single oyunları da 1080p oynanamak için alıyor.
Sizin attığınız videodan bir kesit bu. Arkadaşa bunun için ekstra 30.000tl vermesini söylüyorsunuz.
1711531058908.png

Hocam iki monitöre sahip biriyim imzandan görüyorsunuz zaten ama bu detayı vermemeyi tercih etmişsiniz. Bir monitörüm 4K 144Hz iken diğeri 1080 360Hz. 360Hz sizin için yeterince akıcı değil mi acaba? Gene saçma sapan bir argüman sunmuşsunuz ortaya. Kim Single Player oyunları 165FPS'de oynuyor hocam? O adam sizce 2K 165Hz monitörü GTA VI'yı 165FPS oynamak için mi alıyor, rekabetçi oyunları 165FPS oynamak için alıyor, Single oyunları da 1080p oynanamak için alıyor.
Sizin attığınız videodan bir kesit bu. Arkadaşa bunun için ekstra 30.000TL vermesini söylüyorsunuz.
Eki Görüntüle 2151813

2K monitörü 165 Hz alıp kim FPS oynamış hocam? Kafayı mı yediniz? Artık 60 FPS devri bitti. Gidin YouTuber veya konu açıp bakın. Millete 60 FPS akıcı gelmemeye başladı. RX 6900 XT 4K oynatabiliyor ama ben 2K 144Hz kullanıyorum. Neden daha akıcı geliyor çünkü. 4070s OC dedim diye konuyu boş yere uzatıyosunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K monitörü 165 Hz alıp kim FPS oynamış hocam? Kafayı mı yediniz? Artık 60 FPS devri bitti. Gidin YouTuber veya konu açıp bakın. Millete 60 FPS akıcı gelmemeye başladı. RX 6900 XT 4K oynatabiliyor ama ben 2K 144Hz kullanıyorum. Neden daha akıcı geliyor çünkü. 4070s OC dedim diye konuyu boş yere uzatıyosunuz.

Hocam ben 60FPS oynasın demiyorum zaten 4070 Super son çıkacak oyunları DLSS quality ve Frame Gen ile Ultra ayarlarda 60FPS altına düşürecek bir kart değil. 4-5 sene ömür biçiyorum o karta. Sizin mantığınız da ayrı bir saçma zaten ona da şöyle bir eleştiride bulunacağım. 4K monitörde DLSS balanced açınca 1440p Native'den daha net bir görüntü ile daha yüksek FPS alıyorsunuz. Benim 4K monitör ve NVIDIA seçmemdeki en büyük etken buydu. 4080s öncesinde 3090 onun öncesinde de 6900XT kullandım FSR iyi bir sonuç vermiyordu mesela, 1440P'ye düşük native oynayacağıma 3090'a geçip DLSS kullanmaya başlamıştım. Oyun akıcılığımdan da bir şey kaybetmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben 60FPS oynasın demiyorum zaten 4070 Super son çıkacak oyunları DLSS quality ve Frame Gen ile Ultra ayarlarda 60FPS altına düşürecek bir kart değil. 4-5 sene ömür biçiyorum o karta. Sizin mantığınız da ayrı bir saçma zaten ona da şöyle bir eleştiride bulunacağım. 4K monitörde DLSS balanced açınca 1440p Native'den daha net bir görüntü ile daha yüksek FPS alıyorsunuz. Benim 4K monitör ve NVIDIA seçmemdeki en büyük etken buydu. 4080s öncesinde 3090 onun öncesinde de 6900XT kullandım FSR iyi bir sonuç vermiyordu mesela, 1440P'ye düşük native oynayacağıma 3090'a geçip DLSS kullanmaya başlamıştım. Oyun akıcılığımdan da bir şey kaybetmedim.
4-5 ömür biçiyosun bende 6-7 yıl dedim zaten. 4080s 2 katı dayanır. Bütçesi varken örnek veriyorum 2032 yılında gidip kart değiştirmesin. 2038 yılında değiştirsin.

Geri
Yukarı