72 ortalama ile sınıfta kalınır mı?

Edebiyatın 50 altında değilse ve şu ortalaman ile her şekilde geçersin hatta sorumlu ders bile almadan geçersin. Ama edebiyattan kalmaman gerek yoksa sorunlu geçersin.

Bilmediğiniz konularda iddialaşmanız yok mu birde, kendim bizzat edebiyat dersinden kalmadan 5 dersten sorumlu geçtim.
Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Yönetmelik mi değişti?

Edebiyatın 50 altında değilse ve şu ortalaman ile her şekilde geçersin hatta sorumlu ders bile almadan geçersin. Ama edebiyattan kalmaman gerek yoksa sorunlu geçersin.

Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Yönetmelik mi değişti?
2020 - 2021 eğitim - öğretim senesinde sorumlu kaldım. Yönetmelik değiştiği yok.

2020 - 2021 eğitim - öğretim senesinde sorumlu kaldım. Yönetmelik değiştiği yok.
Ben 9. sınıfı geçerken 50'nin altında notlarım olmasına rağmen sorumluluk vermem gerekmedi, gerekmeyecek. Edebiyat ve (eğer meslek lisesindeyseniz) meslek derslerinde sorumluluk verilir. Anadolu lisesinde nasıl işliyor bilmiyorum.

Yanlış bilgi
Ben 9. sınıfı geçerken 50'nin altında notlarım olmasına rağmen sorumluluk vermem gerekmedi, gerekmeyecek. Edebiyat ve (eğer meslek lisesindeyseniz) meslek derslerinde sorumluluk verilir. Anadolu lisesinde nasıl işliyor bilmiyorum.
Anadolu lisesinde, 50'nin altında olan her dersiniz için sorumluluk verirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmediğiniz konularda iddialaşmanız yok mu bir de, kendim bizzat edebiyat dersinden kalmadan 5 dersten sorumlu geçtim.

5 dersden kaldığınız için normal. Ben edebiyatla beraber 3 dersden kalmıştım(biyoloji, kimya, edebiyat), sadece edebiyattan sorumluluğa girdim.

Ben 64 ortalama ile bırak geçmeyi mezun oldum. Amacınız belge mülge kağıt parçası almak değilse takmayın bu kadar...

Geri
Yukarı