7200 RPM HDD okuma yazma değerleri nasıl?

Grenouille

Hectopat
Makaleler
1
7200 RPM notebook HDD kullanıyorum, HDD'ye yüklediğim oyunların hemen hemen hepsinde anlık takılma sorunu yaşıyorum. Bu okuma yazma değerleri normal mi?

444.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal gözüküyor. Günümüz oyunları için artık maalesef HDD'nin okuma hızı yeterli olmuyor.

Yazınızı sonradan okudum. SSD tabii en iyisi. Ama paranız yetmiyorsa sorun değil. Hddnizi defragler ile birleştirme yapın. Böylelikle parçalanmış dosyalar bir araya gelecek ve daha hızlı okunacak. Ve onu da demek gerek ki takılma sadece HDD'den olmayabilir.

Yazınızı sonradan okudum. SSD tabii en iyisi. Ama paranız yetmiyorsa sorun değil. Hddnizi defragler ile birleştirme yapın. Böylelikle parçalanmış dosyalar bir araya gelecek ve daha hızlı okunacak. Ve onu da demek gerek ki takılma sadece HDD'den olmayabilir.
SSD'de var ama en dandik oyunlarda bile yüksek fps almama rağmen anlık drop oluyor ve bunun yüzünden oyundan zevk alamıyorum. HDD'deki oyunu SSD'ye taşıdıktan sonra anlık takılmalar azalıyor ama ara sıra yine oluyor. Sıcaklıklar da normal bu arada.

SSD'de var ama en dandik oyunlarda bile yüksek FPS almama rağmen anlık drop oluyor ve bunun yüzünden oyundan zevk alamıyorum. HDD'deki oyunu SSD'ye taşıdıktan sonra anlık takılmalar azalıyor ama ara sıra yine oluyor. Sıcaklıklar da normal bu arada.

HDD kablosu iyi mi peki? Bazen en basit şeylere göre oluyor sorunlar. Değerlere bakıldığında sizin HDD ile takılma olması biraz normal gibi gelmiyor. Siz yine de Defraggler ile parçalanmış alanı birleştirin. Ayrıca Windows'daki oyun modunu açıp deneyip ve kapayıp denemekte fayda olabilir. Bazıları açık olduğunda, bazıları kapalı olduğunda daha iyi oyun deneyimi olduğunu söylüyor.

Geri
Yukarı