7200TL monitör tavsiyesi

Bütçe
7200
Bu monitörü kullanıyorum, gayet memnunum. Yenileme hızı zaten çok güzel söylememe gerek yok.
Renkleri çok hoş. HDR modunu pek kullanmadım. Curved panelle ilk deneyimim oldu memnunum.
Sorularınız olursa cevaplarım.
Ekranın curve oranından dolayı kararsız kaldım.1000'lerde kullanmak izlenecek olan film,dizi keyfini etkiliyor mu veya keşke daha kavissiz monitor kullansaydım dediğiniz oldu mu ?

Ekranın curve oranından dolayı kararsız kaldım.1000'lerde kullanmak izlenecek olan film,dizi keyfini etkiliyor mu veya keşke daha kavissiz monitor kullansaydım dediğiniz oldu mu ?
Oyunlar için curved çok daha iyi bir seçenektir. Kendi monitörüm de curved. Kavissize geçmeyi hayatta düşünmem.

İlk geldiğinde garip gelmişti ama bir iki gün sonra alıştım ve fark bile edemiyordum kavisli olduğunu. Film/dizi vesaire izlemek hala zevkli. Hiç demedim kavissiz alsaydım diye. 3 monitör kullanıyorum şu an tek kavisli bu ancak gayet zevkli kullanımı.

Bir daha monitör alacak olsam kavisli veya kavissiz diye bakmazdım her iki şekilde de zevkli geliyor bana. Kavisliyi bir tık daha çok sevdim ama alıştığınızda fark bile etmiyorsunuz. :)

İlk geldiğinde garip gelmişti ama bir iki gün sonra alıştım ve fark bile edemiyordum kavisli olduğunu. Film/dizi vesaire izlemek hala zevkli. Hiç demedim kavissiz alsaydım diye. 3 monitör kullanıyorum şu an tek kavisli bu ancak gayet zevkli kullanımı.

Bir daha monitör alacak olsam kavisli veya kavissiz diye bakmazdım her iki şekilde de zevkli geliyor bana. Kavisliyi bir tık daha çok sevdim ama alıştığınızda fark bile etmiyorsunuz. :)
Bu süreçte göz yorması yaptı mı peki ?

Bu süreçte göz yorması yaptı mı peki ?
Hayır ancak benim için diğer monitörlerim de yapmadı. Günde 15-16 saat başındayım çok yakın bakmıyorum.

Hikayeli oyunlar oynadığım zaman 1 metreye yakın mesafe oluyor.
Rekabetçi oyunlar oynadığım zamanlar 30-40 santimetre fark oluyor.
Film/dizi/video vb. izlerken 1 metreye yakın aynı şekilde.
İnternete bakarken 50-60 santimetre fark oluyor.

Hiç göz ağrısı yaşamadım ben.
Bütçe artarsa Apple Pro Display XDR.
Bütçesini 6 katına mı çıkarsın?

Yeni konular

Geri
Yukarı