75.000 TL Otomatik Araba Tavsiyesi

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar. Babamın şu anda, bir Tofaş Doğan'ı var. Satmak istiyor. Satmak istemesinin sebebi ise; "sedan" olması, otomatik vitese sahip, hız sabitleyici vb. şeylerin olduğu bir araba sürmesi. 75.000 TL'ye kadar bu gibi özellikleri bulunduran, araba modellerini söyleyebilir misiniz? Gerçekten iyi bir araba bulduysanız, 80.000-85.000'a da çıkabilirsiniz. Bunlar haricinde, sizlere birkaç sorum da olacak:

İlki, babamın 0 (sıfır) araba alma hayali de var. Sizce mantıklı olur mu? Alacağı araba ya Fiat Egea olacakmış ya da Renault Clio (yanlış yazmış olabilirim.) olacakmış. Fikirleriniz nelerdir?

Sıfırda en fazla 100.000 TL civarına çıkabilir.

İkinci sorum, sizce ikinci el mi mantıklı yoksa sıfır araba mı?
Açıkçası ben temiz bir ikinci el bulursak, sıfırdan hem ucuz hem de Egea gibi modellere nazaran daha iyi modeller bulabileceğimizi düşünüyorum.

Sizlerin düşünceleri nelerdir? Hepinize teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz ve isteklerinize uygun araba almak istiyorsanız bir süre daha bekleyin, acele etmeyin. 100-130 arasına çıkabilirseniz en azından döküntü olmayan, isteklerinizi karşılayan ve hem yakıt hem de masraf olarak üzmeyecek arabalar bulabilirsiniz. 75.000 TL'de ''alınabilir'' olan hatchbacklar var ama sedan istiyorsunuz.

Tabii ki beklemek de bir nevi zarar, piyasa her geçen gün çöpleşiyor.

Temiz ve isteklerinize uygun araba almak istiyorsanız bir süre daha bekleyin, acele etmeyin. 100-130 arasına çıkabilirseniz en azından döküntü olmayan, isteklerinizi karşılayan ve hem yakıt hem de masraf olarak üzmeyecek arabalar bulabilirsiniz. 75.000 TL'de ''alınabilir'' olan hatchbacklar var ama sedan istiyorsunuz.

Tabii ki beklemek de bir nevi zarar, piyasa her geçen gün çöpleşiyor.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim aklımda da beklemek var. Fikrimi belirttim hatta. Önce Doğan'ı satıp, elimizi güçlendirmek istiyoruz. Sonrasında ise -dediğiniz gibi- temizinden bulduğumuz bir ikinci el modeli almak fikrine sıcak bakıyorum. Tekrardan çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı