75 Hz monitör 60 FPS'te kasma hissi

Yaptım, görüntü daha iyi sanırım şimdi. Oyunda biraz daha net belli oluyor deneyeceğim umarım iyi olur. Teşekkür ederim işime yaradı.
Masaüstünde monitörün en yüksek tazeleme hızını kullanın, oyunlara girdiğinizde grafik ayarlarından 61 Hz seçeneğini seçin sadece. Masaüstünde 61 Hz kullanmanıza gerek yok.

Rica ederim, iyi eğlenceler. 👍🏻

Merhaba arkadaşlar benim monitörüm AOC G2260VWQ6 75 Hz monitör. Ben Rust oynarken genellikle 60 75 aldığım için 60 aldığımda kasıyormuş gibi geliyor, kasıyor yani. Bunu nasıl düzeltebilirim ilgilenebilir misiniz? Oyun akıcı değil yani, kısaca akıcı gelmiyor. Ne yapabilirim?
Sistem özellikleri; - Gigabyte B450M S2H - AMD Ryzen 5 1600 ( Wraith spire soğutucu) - Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz CL16 - MSI RX570 Armor OC 4 GB - Adata 480GB SU630 - Corsair Spec Delta RGB 550W 80+
Aynı monitöre sahibiz hocam. Bende de var o durum. 75HZ'ye bakınca 60HZ kasıyomuş gibi hissediyoruz. Farketmeye başlıyorsun. 144HZ'ye geçince emin ol 75HZ bize kasmaya başlayacak.

Ne yapsam düzelmiyor ayarları düşürsemde bazı yerlerde düşüyor o bazı dediğim yerlerde sunuc dolu olduğu ve benim fighda yani RAID atarken önemli yerlerde FPS düşüyor o yüzden millete baktığımda arkadaşlarımada sorduğumda oyunalrı akıcıyken bneimki değil adamların
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
oyunu 60 FPS alırken bu kadar akıcı bu arada ben bir şey daha denedim video çektim oyun bana akıcı gelmiyorken ama videoda akıcı yani benim monitörümde bir sıkıntı var galiba anlamadım AOC G2260VWQ6 75 Hz 1ms bir monitör çözdemedim ne yapsam.
Aynı monitöre sahibiz hocam. Bende de var o durum. 75Hz'ye bakınca 60Hz kasıyormuş gibi hissediyoruz. Fark etmeye başlıyorsun. 144Hz'ye geçince emin ol 75Hz bize kasmaya başlayacak.

Çözümü yok mu bunun ya gidip 60 Hz'ye de alışamam ben şimdi ya da alışılıyorsa şimdi çekeyim 60 Hz'ye çalışıyım alışmaya.

Çalıştırma seçenekleri komutlarını dene örnek -rate 144 -high -maxMem=16384 -malloc=system -force-feature-level-11-0 -cpuCount=8 -exThreads=8 -force-d3d11-no-singlethreaded -window-mode exclusive -nolog -nopopupwindow ram miktarı işlemci çekirdek sayısı monitör yenileme hızı sendeki değerleri gir.

Yeni konular

Geri
Yukarı