75 Hz monitör 60 Hz olarak çalışıyor

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
Arkadaşlar monitörüm 75 Hz'yi destekliyor. Fakat 60 Hz de çalışıyor. Monitörümün modeli SyncMaster 931nw Plus. GTX 1060 la VGA to DVI aktif dönüştürücü ile kullanıyorum. Ayarlardan falan denedim, 60 Hz'yi değiştiremiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar monitörüm 75 Hz'yi destekliyor. Fakat 60 Hz de çalışıyor. Monitörümün modeli SyncMaster 931nw Plus. GTX 1060 la VGA to DVI aktif dönüştürücü ile kullanıyorum. Ayarlardan falan denedim, 60 Hz'yi değiştiremiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

NVIDIA denetim masası>ekran>çözünürlük ayarları>özelleştir>özel çözünürlük oluştur.
(Önemli kısım) işaretlediği yere 75 yazın.
Sonra test deyin.
Ondan sonra buradan seçin.

Dosya Ekleri

• n.PNG
    n.PNG
    13,1 KB · Görüntüleme: 15
  • n.PNG
    n.PNG
    6,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sizin için önemi nedir? 60 Hz kullanıyorum 75 neden yok diye hiç sorun etmedim.

Mouse imleç akıcılığı akıcı gelmiyor. 75 Hz de daha stabildi.

NVIDIA denetim masası>ekran>çözünürlük ayarları>özelleştir>özel çözünürlük oluştur.
Sonra test deyin.
Bunu denedim fotoğrafta attım daha demin. 75 Hz oluyor evet fakat görüntü netliği bozuluyor.

Sonra test deyin.

Bende yaptım bir zararı olur mu? Samsung oyuncu monitör kullanıyorum. Modelini buldum Samsung 24" LS24AG320NUXUF 165Hz 1Ms HDMI DP FreeSync VA Gaming Monitör 165 Hz diyor bu gerçek mi? Çözünürlüğü orada ki gibi 1920 X 1080 yaptım sadece 75 Hz çıkabiliyor. @bjkworld26 ne düşünüyorsunuz 165 Hz yapılabiliyor mu?

Son düzenleme:
Arkadaşlar özel çözünürlük oluştururken zamanlama kısmından Otomatik olan kısmı GTF yaptım görüntü netleşti ve 75 Hz oldu.

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    41,2 KB · Görüntüleme: 14
165 hz yaptığında görüntüde bulanma oluyor mu ?

Arkadaşlar bir de ben 13 yıldan beri monitörü 20ms de kullanıyormuşum bugün onu fark ettim. :) 5 ms ye çektim şimdi.

Geri
Yukarı