75 Hz monitör 60 Hz olarak çalışıyor

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
Arkadaşlar monitörüm 75 Hz'yi destekliyor. Fakat 60 Hz de çalışıyor. Monitörümün modeli SyncMaster 931nw Plus. GTX 1060 la VGA to DVI aktif dönüştürücü ile kullanıyorum. Ayarlardan falan denedim, 60 Hz'yi değiştiremiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Demek ki 75 Hz desteklemiyor. Ürünün linkini yollayın özelliklerine bakalım.

Monitörüm eski bir monitör 13-14 yıllık modeli Samsung SyncMaster 931nw Plus. Benim bildiğim kadarıyla 75 Hz 5ms bir monitör. Daha önceden GTX 760 ekran kartım vardı pasif dönüştürücü ile bu değeri özel çözünürlük oluşturarak alıyordum.

Kötü oluyor derken? 75 Hz oluyor mu?
Evet oluyor fakat net değil resimdeki gibi.

Arkadaşlar neden net değil ? Monitörün desteklediği çözünürlük 1440x900.

Dosya Ekleri

• 5.jpg
    5.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
75 Hz'de net görüntü alamıyorsan kablondan kaynaklıdır. Dönüştürücü ile kullandığın içindir.
Peki ne yapmak lazım ? Yeni monitör şuan için alamayacağım. Dönüştürücü olmadan da görüntü gelmiyor.

Monitörüm eski bir monitör 13-14 yıllık modeli Samsung SyncMaster 931nw Plus. Benim bildiğim kadarıyla 75 Hz 5ms bir monitör. Daha önceden GTX 760 ekran kartım vardı pasif dönüştürücü ile bu değeri özel çözünürlük oluşturarak alıyordum.

Evet oluyor fakat net değil resimdeki gibi.

Arkadaşlar neden net değil? Monitörün desteklediği çözünürlük 1440X900.

Bu durumda kablodan kaynaklı oluşabiliyor veya ekran kartı drivenizi güncellemeniz gerekebiliyor.

Peki ne yapmak lazım? Yeni monitör şu an için alamayacağım. Dönüştürücü olmadan da görüntü gelmiyor.

Kaliteli bir dönüştürücü bul ya da direk VGA kablosunu değiştir. Başka sebep olacağını düşünmüyorum. Görüntü aktarıcı kabloların özellikleri var çünkü. Nasıl her HDMI kablosu 144Hz desteklemiyorsa her VGA kablosu da 75 Hz desteklemiyor.

Bende Samsung oyuncu monitör kullanıyorum. Bende 60 Hz olabiliyor sadece. Monitör eski olduğu için desteklemiyor olabilir.

Monitör 75 Hz destekliyor. Daha önce kullanıyordum. Pasif dönüştürücü ile aktife geçince 75 Hz kullanamamaya başladım sanırım.

Monitör 75 Hz destekliyor. Daha önce kullanıyordum. Pasif dönüştürücü ile aktife geçince 75 Hz kullanamamaya başladım sanırım.

Dostum bak konu içerisinde sana anlatmak istediğimi hocamıza da sordum. Dediğim gibi olay.

Geri
Yukarı