75 Hz monitör 60 Hz'de çalışıyor

Hakan 01

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Bu sorunu nasıl çözebilirim? HDMI ve DP her ikisinde de denedim sonuç aynı maalesef.

Monitör: Asus 27" VP278QG FreeSync Gaming Monitör - Vatan Bilgisayar

Sistem:
  • Ryzen 5 2600
  • Gigabyte B450M S2H
  • Adata DDR4 16 GB (2x8GB) 3200MHz
  • Sapphire RX 580 8 GB Pulse
  • 480 GB SSD
  • 600W güç kaynağı

cats.jpg

nvidia denetim masasından ayarlayın, eğer 75hz seçeneği yok ise yeni bir çözünürlük oluşturup 72 hz de deneme yapın. Ben kendi monitörümde olayı ö şekilde çözmüştüm.

Radeon Ayarlarına girin ordan Ekran + Özel Çözünürlük + oluştur diye seçenek çıkıcak tıklayın Yenileme Hızını 75HZ yapın .Görüntü 75 hz olacaktır.
nvidia denetim masasından ayarlayın, eğer 75hz seçeneği yok ise yeni bir çözünürlük oluşturup 72 hz de deneme yapın. Ben kendi monitörümde olayı ö şekilde çözmüştüm.
Arkadaşın ekran kartı Amd.Nvidia değil.

1-) Masaüstü Sağ Tık >>> Görüntü ayarları
2-) Aşağıya kaydırıp gelişmiş görüntü ayarlarına tıklayın
3-) Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri
4-) Açılan pencereden monitor sekmesine geçiş yapın
5-) Geldiğiniz sekmede monitor ayarları kısmında yazan ekran yineleme sıklıgını desteklediği Hertz değerlerini göreceksiniz çekmek istediğiniz Hertz değerine tıklayıp uygula dedikten sonra olacaktır.

Not: Kullandıgınız çözünürlük 75 Hertz desteklemiyor olabilir .

1-) Masaüstü Sağ Tık >>> Görüntü ayarları
2-) Aşağıya kaydırıp gelişmiş görüntü ayarlarına tıklayın
3-) Ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri
4-) Açılan pencereden monitor sekmesine geçiş yapın
5-) Geldiğiniz sekmede monitor ayarları kısmında yazan ekran yineleme sıklıgını desteklediği Hertz değerlerini göreceksiniz çekmek istediğiniz Hertz değerine tıklayıp uygula dedikten sonra olacaktır.

Not: Kullandıgınız çözünürlük 75 Hertz desteklemiyor olabilir .
O seçenekte bazı monitörlerde çıkmıyor Radeon'dan ayar yapması gerekiyor çözümünü yazdım.

Görüntü bağdaştırıcısına tıklayın oradan monitör kısmına geçin. Oradan 75Hz olarak seçili değilse, seçin. Düzelmiş olur muhtemel. Bu sekmeden ulaşamazsanız bu ayara, denetim masası>görüntü>görüntü ayarlarını değiştir>gelişmiş ayarlar kısmından monitör sekmesine geçip, aynı işlemi uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı