75 Hz monitör alınır mı?

Kadir Güvener

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar 144Hz monitör almak istiyordum fakat bütçemi bir türlü denkleştiremedim aslında kredi kartımla falan almak istesem alırım da tam emin değilim fiyatları bütçemi çok aşıyor ama CS:GO dışında yıllardır başka oyunlara tutkun olamadım bu yüzden 144Hz'in altında bir mönitörsüz de CS:GO tat vermiyor. 60Hz monitörlü RX580'li sistemim vardı sırf monitör almak daha iyi ekipman almak için RX570 R5 1600'lü sisteme geçiş yaptım fakat yine de 144Hz monitöre ulaşamadım elimdeki bütçeyle.

Benim asıl sorum şu sizce 75Hz 1ms monitör almalı mıyım yoksa 60Hz monitör alıp 1024/768 çözünürlükte 75Hz olarak kullansam da bir şey fark eder mi? Eski sistemimde 60Hz monitörümü 75Hz'de kullanıyordum ama bir fark hissetmedim hiçbir şekilde. Fakat internet cafede 144Hz ve 240Hz monitör kullandıktan sonra çok büyük fark olduğunu gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bekleyip 144Hz almanız çok daha iyi olur. Maalesef ki vakti zamanında 75Hz monitör aldım aradan 1 ay geçti ya da geçmedi satıp, 144Hz almıştım.

Ben mesela sahibindenden MSİ MAG24C Aldım GeT ile 1050 tl ye ve 1 adet dahi ölü pixelde çıkmadı herşeyi vesaire çalışıyor kutusuyla kutu içeriği tam geldi ve sanki 0 gibiydi sadece paket açılmış hiç kullanılmamış gibi bide GeT ilanı GeTte bozuk çıkarsa geri gönder paranı al şunu almanı tavsiye ederim.

Ben mesela sahibindenden MSİ MAG24C Aldım GeT ile 1050 tl ye ve 1 adet dahi ölü pixelde çıkmadı herşeyi vesaire çalışıyor kutusuyla kutu içeriği tam geldi ve sanki 0 gibiydi sadece paket açılmış hiç kullanılmamış gibi bide GeT ilanı GeTte bozuk çıkarsa geri gönder paranı al şunu almanı tavsiye ederim.

Sordum 2-3 ölü pikseli varmış
ne yap et bu fiyata bulmuşken al
Csgo 144 herz aşşasında oynanacak oyun değil...sıradan bir nova isen 60 herz ile de oynamaya devam edersin.
Rank dmg. Şimdi 60-75 hz alıp tekrar mg düşmek istemiyorum net cafede oynuyorum şimdilik.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı