75 Hz monitör alınır mı?

Sisteminiz 75 fps üzerine çıkamıyorsa çoğu oyunda 144 monitör almanın esprisi yok ilerde sistemi yükseltmediğiniz takdirde.
Hocam merhaba,
RX590'lı bir sistem toplamaayı düşünüyorum. R5 2600 - 16 GB RAM.

Ara sıra single player Call Of ya da ne bileyim GTA 5 falan açarım. Daha çok tek kişilik hikaye oyunları seviyorum. 75 Hz ve 144 Hz arasında kaldım. Ne önerirsiniz?

Hocam merhaba,
RX590'lı bir sistem toplamaayı düşünüyorum. R5 2600 - 16 GB RAM.

Ara sıra single player Call Of ya da ne bileyim GTA 5 falan açarım. Daha çok tek kişilik hikaye oyunları seviyorum. 75 Hz ve 144 Hz arasında kaldım. Ne önerirsiniz?
Merhabalar ilerde eğer takviye edip sistem yükseltmeyi düşünüyorsanız 144 almanızda fayda vardır tabiki sonuçta.Ancak ben bu sistemle 4-5 sene duracağım sistem değiştiremem kolay kolay derseniz (o zamana kadar neler çıkar) 75 almanızda fayda vardır gta 5 oyunu mesela sistem isteyen oyun o oyunda en yüksek ayarlarda 75 fps üzerinde oynaman olanaksız dolayısıyla 144 monitörün mantığı kalmaz alırsanda ne tür alman için sebeb dedim üstte sonuçta.
Bu seneden sonra çıkan oyunlardada ultra kalite oyunlarda 144 fps bulamaz o kart 75 e kadar seyreder.
Alırsın 75 Monitör 75 fps aşar çoğu oyunda o kart yırtılmamı oldu açarsın Freesync bakarsın keyfine.

Merhabalar ilerde eğer takviye edip sistem yükseltmeyi düşünüyorsanız 144 almanızda fayda vardır tabiki sonuçta.Ancak ben bu sistemle 4-5 sene duracağım sistem değiştiremem kolay kolay derseniz (o zamana kadar neler çıkar) 75 almanızda fayda vardır gta 5 oyunu mesela sistem isteyen oyun o oyunda en yüksek ayarlarda 75 fps üzerinde oynaman olanaksız dolayısıyla 144 monitörün mantığı kalmaz alırsanda ne tür alman için sebeb dedim üstte sonuçta.
Bu seneden sonra çıkan oyunlardada ultra kalite oyunlarda 144 fps bulamaz o kart 75 e kadar seyreder.
Alırsın 75 Monitör 75 fps aşar çoğu oyunda o kart yırtılmamı oldu açarsın Freesync bakarsın keyfine.
Hocam o zaman tercihimi aşağıdaki gibi mi yapmalıyım, ne dersiniz? Ya da bütçemi daha verimli farklı bir şekilde kullanabilir miyim? Öneriniz ne olabilir?
Toplam bütçem bu tabloda gördüğünüz seviyede her şey dahil, 200 TL daha duruma göre çıkabilirim.

NOT: Güçlü bir sistem olsun istiyorum, ancak her oyunu ULTRA da oynayacağım diye bir beklentim yok, doğrudan gamer diyemem kendime yani. :)

Alakanız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 72
Alabilecekseniz sabretmeniz çok daha iyi olur. 144Hz almaya çalışın, ayrıca bazı arkadaşların yanlış bildiği gibi, 60-75Hz arasında da bir uçurum fark vardır.
Tabi 75-144 ayrı bir uçurum.

Monitörü değiştirin Onun yerine bu forumda incelemelerine bakarsınız benim imzamdaki LC24 modeline bakın kavis+freesync+72hz ve o fiyata en iyi renk veren monitörlerin başında gelir VA paneldir.
O kasa modelini değiştirin daha iyi sirkülasyon eden kasalara yönelin Psu da sıkıntı yok.
O işlemciyi alana kadar ryzen 5 3600 alın yeni çıktı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 73
SSD Markasını değiştirin ayrıca yukarıdaki yazımı da dikkate alın fiyatınızla en iyi sistemi dizebilesiniz.
Yada bana net fiyat biçin ona özel sistem yazayım.
Önerileriniz için teşekkür ederim. Muhtemelen önümüzdeki ay toplayacağım sistemi. Tekrar bir durum değerlendirmesi yapayım :)

Sistemi 3-4 sene değiştireceğimi zannetmiyorum. RX590 seçeceğim için 144 Hz lüks mü olurdu onu esasen öğrenmek istemiştim ki bu kart 75 dolaylarında FPS verir olarak öngörüyorsunuz sanırım önümüzdeki dönemde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı