75 Hz monitör almaya değer mi?

fikofako

Hectopat
60 ve 75 arasında çok fark var mı ? 100 200 TL fazla vermeye değer mi ? Şu an 60 Hz kullanıyorum ama çözünürlüğü çok kötü monitörümün yeni bir monitör almayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değmez. Nedenine gelince artık 60-75 HZ devri yavaş yavaş kapanacak. Kullanıcı olarak bir monitör aldığınız 3-4 sistem kullanabiliyorsunuz. Yani doğru deyiş ile monitör bir kez alınır.

Şuanda alınabilecek mantıklı monitörler;

144 HZ 1920*1080
144 HZ 2560*1440

Bütçeye göre değişir bu durum. 4k da olabilir. Ayrıca tavisyem 27" boyutunda olmasıdır.

Değmez. Nedenine gelince artık 60-75 HZ devri yavaş yavaş kapanacak. Kullanıcı olarak bir monitör aldığınız 3-4 sistem kullanabiliyorsunuz. Yani doğru deyiş ile monitör bir kez alınır.

Şuanda alınabilecek mantıklı monitörler;

144 HZ 1920*1080
144 HZ 2560*1440

Bütçeye göre değişir bu durum. 4k da olabilir. Ayrıca tavisyem 27" boyutunda olmasıdır.

Ben böyle bir monitör alana kadar sistem dizerim. Maalesef bütçem buna uygun değil. :)

@fikofako Monitörlerde belirleyici tek kriter yenileme hızı(Hz) değil. O yüzden modeller arasında kıyaslamak gerekiyor, tabii fiyatları da dahil ederek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı