144 Hz monitör almaya değer mi?

Değmez, maddi durumunuz çok iyiyse geçebilirsiniz aksi takdirde geçmeyin. Söz konusu bilgisayarsa her şey bütçe, oraya vereceğiniz 2000 TL'yi kasanıza harcamanız yararınıza olacaktır. Alacak hiçbir parçanız kalmadıysa, tüm oynamak istediğiniz oyunları 100 FPS üstü kolayca oynayabiliyorsanız, paranız artıyorsa, yatırım yapmak da istemiyorsanız o zaman bir şey diyemem.

Hocam sistemim istdeiğim FPS'yi veriyor, şimdilik yükseltme ihtiyacı duymadım.Zaten 1500 tl yukarısı vermeyeceğim.

Sisteminle 144 FPS'e ulaşabiliyorsan değer. Rekabetçi oyunlara ilgiliysen TN panel al. Ama normal kullanım için IPS daha iyi.

Valorant ve Counter-Strike oynuyorum.

Hocam eğer ilk defa geçecekseniz farkı hissedersiniz. Monitör olarak hangi panel istediğinize ve bütçenize bağlı olarak önerebilirim.

Hocam TN olursa iyi olur, yoksa IPS de olur ama TN panel önceliğim.
Ne tür bir oyunda? Şahsen yüksek renk gamutu değerlerini tercih ederim.

Valorant ve Counter-Strike.
Çok fark oluyor. Dağlar kadar fark oluyor. Kesin geç.

1500 veya altına ne almamı önerirsiniz?

kesinlikle farkeder fpsde şahsen ekran kartı yükselteceğime bile fpsin yetiyorsa direk geçerim 120 fpsde falan da gayet akıcı bu arada. sadece 144 ve üstünde değil
tek sıkıntı 100'ün altına inerse fps (pubgnin kalabalık yerlerinde benim 60 a bile iniyor) 60 gibi gelmeyecektir bu durum sana sanki 30-40 gibi geliyor o sıkıntı oluyor ama genelde harika bir his yağ gibi kayıyor

Kesinlikle fark eder FPS'de şahsen ekran kartı yükselteceğime bile FPS'in yetiyorsa direk geçerim 120 FPS'de falan da gayet akıcı bu arada. Sadece 144 ve üstünde değil.
Tek sıkıntı 100'ün altına inerse FPS (PUBG'nin kalabalık yerlerinde benim 60'a bile iniyor) 60 gibi gelmeyecektir bu durum sana sanki 30-40 gibi geliyor o sıkıntı oluyor ama genelde harika bir his yağ gibi kayıyor.

Yok ağırlıklı Valorant ile CS oynayan birisiyim, 180'in altına düşmüyor.

Ben kendi açımdan örnek vereceğim: AC - Unity oyununu yıllar sonra oynayıp 60 Hz monitörüm ile başlamıştım. Standart bir şekilde görevleri yapıyordum. O ara Gittigidiyor üzerinden bir indirime denk geldim ve 144 Hz monitöre geçtim. Oyuna tekrardan döndüğümde akıcılık ile birlikte deneyimim inanılmaz seviyede artmıştı. Çözünürlük fark etmeksizin yüksek Hz kesinlikle keyif derecesini yükseltiyor.

Ben kendi açımdan örnek vereceğim: AC - Unity oyununu yıllar sonra oynayıp 60 Hz monitörüm ile başlamıştım. Standart bir şekilde görevleri yapıyordum. O ara GittiGidiyor üzerinden bir indirime denk geldim ve 144 Hz monitöre geçtim. Oyuna tekrar döndüğümde akıcılık inanılmaz derecede deneyimimi arttırmıştı. Çözünürlük fark etmeksizin yüksek Hz kesinlikle keyif derecesini yükseltiyor.

O zaman yaza kadar birikimime devam edeyim ben, heyecanlandım şimdi :D

Harika daha ne olsun...

Darısı sizin başınıza hocam, umarım düzgün bir sisteminiz olur.

Geri
Yukarı