75 Hz monitör önerisi

• Konuyu başlatan Zleh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
144Hz sadece oyun dizi için değil dostum :D genel kullanımı çok ciddi etkiliyor.

Dostum sunduğun argüman çok ütopik 4 milisaniye fark var diye adamı daha önce görüp vurmana imkan yok.
Zannedersem konuya pek hakim değilsiniz veya hiç rekabetçi oyun oynamamışsınız. Ayrıca 144 hz savunup ms önemli değil demek nasıl bir şey anlamadım. Zaten 144 veya 165 hz olup 1 ms olmayan bir monitör yok.

Zannedersem konuya pek hakim değilsiniz veya hiç rekabetçi oyun oynamamışsınız. Ayrıca 144 Hz savunup ms önemli değil demek nasıl bir şey anlamadım. Zaten 144 veya 165 Hz olup 1 ms olmayan bir monitör yok.

Ben burada ms önemsiz demiyorum sadece 5ms alma 1 ms alın konusuna takılıyorum aradaki fark fark edilmiyor ve gelip fark varmış gibi bunu anlatıyorsunuz ve hiçbir zaman 144Hz 5ms alın gibi bir cümlede kurmadım :)

IPS ve 1 ms'ten şaşmayın derim hocam. Bu linkten tüm ürünlerin hem özelliklerini görürsünüz hem de fiyatlarını. Sizin için birkaç filtreleme yaptım, araştırıp bu ürünlerden birini almanızı tavsiye ederim.

Çünkü 5 ms. Zaten çok fazla bir fiyat farkı olmadan 1 ms alınabiliyor. Niye gecikme süresi fazla olan bir monitör alsın ki daha iyisi varken?
Ms olayı pazarlama taktiğinden başka bir şey değil. Monitör alırken bu bir kriter olmamalı.

Kriter olmak zorunda. Asla 4ms bir 165Hz monitör almam. Arkadaşlar yok demiş ama ViewSonic bu şekilde bir sürü monitör üretti. Ms önemli bir kriter uzun vadede aradaki farkı anlarsın.

Uzun vadede ne farkını anlayacaksın Allah aşkına? Ms ne biliyor musun? Ms farkını anlayacaksan ilk anda anlarsın. Sonrasında normal gelir. Ki normal bir insanın aradaki farkı anlaması mümkün değil. Çift monitör kullandığımda biri 1 ms diğeri 7ms'Ti. İkisini aynı anda kullanırken bile fark anlaşılmıyor. Gelip buraya yazmak için element uydurma. Allah korusun birileri de seni bir şey biliyor, bunu dinleyeyim der de sana uyar.

Uzun vadede ne farkını anlayacaksın Allah aşkına? Ms ne biliyor musun? Ms farkını anlayacaksan ilk anda anlarsın. Sonrasında normal gelir. Ki normal bir insanın aradaki farkı anlaması mümkün değil. Çift monitör kullandığımda biri 1 ms diğeri 7ms'Ti. İkisini aynı anda kullanırken bile fark anlaşılmıyor. Gelip buraya yazmak için element uydurma. Allah korusun birileri de seni bir şey biliyor, bunu dinleyeyim der de sana uyar.
Kardeş aşırı boş yapıyorsun bir de bilmiş bilmiş konuşuyorsun. Git 7 ms monitörünle takıl kimsenin umrunda değil. Ama aklınca insanları aşağılamaya çalışma. Ms bana göre önemli sana göre önemli olmayabilir. Valorant veya CS gibi bir oyunda kalburüstü ranklara çık bakalım önemli mi değil mi görürsün. Ms önemli değil diyecek hiçbir argümanın da bilgin de yok, iki ekranı yan yana koyup öyle bir bakmışsın. Tamamen kendi fikrini söylüyorsun, söyleyebilirsin de ama hem insanları yanlış yönlendiriyorsun hem de saygı sınırını aşıyorsun.

am.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı