75 Hz yapınca görüntünün bozulması

MertDogan94

Kilopat
Yer
Kocaeli
Merhaba,

Monitörümde DP ve Laptopumda Mini DP var ama ben HDMI ile 75 Hz almak istiyorum çünkü mMini DP ile bağladığımda oyunlarda falan böyle anlık aşağıdaki resimdeki gibi bi görüntü olup tekrar düzeliyor ve canım sıkıldı artık. HDMI ile bir problem yok ama 75 Hz alamıyorum.
Intel HD Graphics'ten özel çözünürlük oluşturup deniyorum ama olmuyor. Oyunlar " Tam Ekran " düşük FPS "Pencereli Tam Ekran'da" normal düzgün FPS veriyor. 75 Hz'e aldığımda görüntü resimdeki gibi oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Monitör AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı

20180906_182404-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sıkıntınız HDMI arayüzünün (HDMI kablosuyla taşınan bu sinyalin) bu arayüzdeki mevcut sürümü olarak 60 HZ'i tam destekleyip desteklemediğiyle direk ilgili olabilir. Çünkü HDMI 1.0, 1.2, 1.3 1080p'de 60 HZ'i, HDMI 1.3, 1.4 1440p'de ise 120 HZ'i tam olarak destekliyor. (Alt linkte yer alan en alt tablolardan) Kolay gelsin.

HDMI - Vikipedi

Son düzenleme:
Bu sıkıntınız HDMI arayüzünün (HDMI kablosuyla taşınan bu sinyalin) bu arayüzdeki mevcut sürümü olarak 60 HZ'i tam destekleyip desteklemediğiyle direk ilgili olabilir. Çünkü HDMI 1.0, 1.2, 1.3 1080p'de 60 HZ'i, HDMI 1.3, 1.4 1440p'de ise 120 HZ'i tam olarak destekliyor. (Alt linkte yer alan en alt tablolardan) Kolay gelsin.

HDMI - Vikipedi
Ama şöyle ki Intel Graphics ayarlarında 73 hz 1920x1080 özel çözünürlük yaptığım zaman sorun çözülüyor. Bu sefer de oyunları "tam ekran" yaptığım zaman fps düşüyor. Pencereli oynayınca fps normal. Garip... 1.4 hdmi kablo ile deneyeyim bakalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı