75 Hz'te kaç FPS gözükür?

Max 75 görürsün, fakat daha yüksek FPS'ler Online oyunlardaki gecikmeyi önlüyor deniyor.

Bilimsel araştırmalarda insan gözünün 75Hz'den fazlasını göremediğini ama beynin arka planda algıladığını söylüyor.
Ben nasıl 144 Hz ile 75 Hz'in farkını görebiliyorum o zaman? 😳

En düşük ayarlara alın diye bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Hikayeli oyunlarda istediğinizi açın, FPS kilitlemesi, V-Sync, ne varsa. Ancak FPS oyunlarında iyi bilgisayarlar zaten yüksek FPS vereceği için input lag yeteri kadar düşük olur.

Hayır bu size değildi zaten hocam input lag için tüm ayarlarından taviz verenlereydi peace mi?

Ben nasıl 144 Hz ile 75 Hz'in farkını görebiliyorum o zaman? 😳

Psikolojik olabilir. Şu an bilimin ölçümlerinde beyin 13 Ms'de görüntü işleyebiliyor. Saniyede 75 kare eder takribi. (Bu en iyi değerler, ortalama insanda 60 Hz diyen makaleler de var). Fakat ileride bilim aksini de kanıtlayabilir.

Psikolojik olabilir. Şu an bilimin ölçümlerinde beyin 13 Ms'de görüntü işleyebiliyor. Saniyede 75 kare eder takribi. (Bu en iyi değerler, ortalama insanda 60 Hz diyen makaleler de var). Fakat ileride bilim aksini de kanıtlayabilir.
Bilim sabit değildir, her ölçümde farklı şeyler çıkabilir. Tek bir sonuca varılmaz. Psikolojik değil, esporcuların farklı Hz değerlerindeki tepkime sürelerine bakarsanız belki bir sonuca varabilirsiniz. :D

Bilim sabit değildir, her ölçümde farklı şeyler çıkabilir. Tek bir sonuca varılmaz. Psikolojik değil, esporcuların farklı Hz değerlerindeki tepkime sürelerine bakarsanız belki bir sonuca varabilirsiniz. :D

Ölçülmüş en iyi değerdir dedim zaten. Daha iyisi var ise bana makale atarsan okumak isterim. Bu gibi konularda kaynaksız havaya konuşmak tarzım değildir.

Ölçülmüş en iyi değerdir dedim zaten. Daha iyisi var ise bana makale atarsan okumak isterim. Bu gibi konularda kaynaksız havaya konuşmak tarzım değildir.
Hocam sordum, herkes görebiliyor. :D Bize mi güveneceksiniz elin bilim adamına mı?

1618859405212.png

Kendisi nam-ı diğer @TÇB

1618859423206.png

Kendisi namı-ı diğer @BerkayZ87

1618859489295.png

Kendisi forumu bırakmış olan @359149

Yeni konular

Geri
Yukarı