75 Hz'te kaç FPS gözükür?

Max 75 görürsün, fakat daha yüksek FPS'ler Online oyunlardaki gecikmeyi önlüyor deniyor.

Bilimsel araştırmalarda insan gözünün 75Hz'den fazlasını göremediğini ama beynin arka planda algıladığını söylüyor.
Bir keresinde bir araştırmada insan gözü en fazla 60 Hz görebiliyor diyordu.

Bir keresinde bir araştırmada insan gözü en fazla 60 Hz görebiliyor diyordu.

Attığım makaleyi okursan orada da öyle yazıyor. 75 Hz ise teknik olarak ölçülebilen değer. Farklı parametreler dahil olunca ortalama 60 Hz deniyor mevcut bilimde.
Ama arkadaş Discord'ta sormuş. Onlar daha fazlasını görüyorlar ise ben ikna oldum(!).

Attığım makaleyi okursan orada da öyle yazıyor. 75 Hz ise teknik olarak ölçülebilen değer. Farklı parametreler dahil olunca ortalama 60 Hz deniyor mevcut bilimde.
Ama arkadaş Discord'ta sormuş. Onlar daha fazlasını görüyorlar ise ben ikna oldum(!).
Buna da ikna olursunuz inşallah. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada aynı zamanda ben bile farkı görebiliyorum.
Neden ''bile'', sen farklı bi' varlık mısın? 🙃

Bu arada, iki monitör kullanan birisi farkı rahat anlıyor. Bi' ekranda 75 Hz kullanın, diğer ekranda 144 Hz. Mouse hareketi bile gözünüze farklı geliyor. Psikolojik olduğunu düşünmüyorum.

Neden ''bile'', sen farklı bi' varlık mısın? 🙃

Bu arada, iki monitör kullanan birisi farkı rahat anlıyor. Bi' ekranda 75 Hz kullanın, diğer ekranda 144 Hz. Mouse hareketi bile gözünüze farklı geliyor. Psikolojik olduğunu düşünmüyorum.
Hayır. İki gözüm 1.25. 🙃 Lens takmadan baksam bile farkı görebiliyorum.

Hissetmek ne alaka? Vallahi buram buram cehalet kokuyor. Bilmiyorsan yazıp forumu kirletme. Sizin gibi insanlar yüzünden diğerleri yanlış bilgileniyor. Hissetmek diyor ya vallahi senin yerine ben utandım.

Ben sadece V-Sync (dikey eşitleme )açık olursa FPS'nin 75'e sınırlanacağını ve input Lag'ın artcağını(rekabetçi oyunlarda) yazmıştım. Ama V-Sync kapalı olursa FPS'nin 75 ile sınırlı kalmayacağını ve montiörde yırtılmalar olacağını anlatmaya çalıştım ve sadece FPS göstergesinde 90 gözükür. Ama en fazla 75 FPS hissedileceğini söyledim. Eğer hala yanlış bilgi verdiğimi düşünüyorsanız mesajlarımı rapor edebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı