75 Mbps internette 35 Mbps alınıyor

Yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef. Paketinizi 35 Mbps'e düşürmelerini rica edebilirsiniz, ancak fiyatı da düşecekse tabii.
Yok düşürmüyorlar. Modeme yeteri kadar hız geliyor diyor, kablolu da bağladığımda istediğim hızı alamıyorum diyorum o zaman sinyal güçlendirici alabilirsiniz diyor. Anlamadım modemden mi kaynaklanıyor, altyapı mı kötü..

Paketim 75Mbps ve aşağıda altyapı bilgilerim var. Ayrıca modemde maximum veri oranı (Kbps) kısmında 36717 görünüyor. Bu ne anlama geliyor?

Eki Görüntüle 1863452

Eki Görüntüle 1863453

En fazla 36Mbps kullanabilirsin. SNR oranın çok düşük. Port değişimi veya kontrolü isteyin. Çözülmezse iptal edip aboneliği farklı sağlıyıcıdan hizmet alabilirsin. Şehir neresi bilmiyorum ama Kocaeli için Tbtnet öneririm, diğer ileride FixNet bakabilirsin. Fakat sorunun kesin çözümü yok SNR çok düşük.

Modemden olduğuna emin olsam bunun gibi kaliteli bir şey almayı düşünüyorum da. Modemden kaynaklı değilse boşa para vermek istemiyorum.

SNR 8 değerlerde hocam modemle alakası yok boşa masraf yapmayın.
Firman kim bilmiyorum ama iletin firmaya Türk Telekom'a arıza kaydı açılıp port kontrolu sonrasında değişimi yapılsın düzelmese veya yapmazlarsa. İptal edin 1 2 güne başvuru yapın yeni port sağlanır belki.

En fazla 36Mbps kullanabilirsin. SNR oranın çok düşük. Port değişimi veya kontrolü isteyin. Çözülmezse iptal edip aboneliği farklı sağlıyıcıdan hizmet alabilirsin. Şehir neresi bilmiyorum ama Kocaeli için Tbtnet öneririm, diğer ileride FixNet bakabilirsin. Fakat sorunun kesin çözümü yok SNR çok düşük.
SNR 8 değerlerde hocam modemle alakası yok boşa masraf yapmayın.
Firman kim bilmiyorum ama iletin firmaya Türk Telekom'a arıza kaydı açılıp port kontrolu sonrasında değişimi yapılsın düzelmese veya yapmazlarsa. İptal edin 1 2 güne başvuru yapın yeni port sağlanır belki.
Firma Türk Telekom hocam. Taahhüdün bitmesine çok var daha.

Geri
Yukarı