75 Mbps sıradan işler ve oyun indirmek için yeterli mi?

Benim şu an tam 75. 4K videoları falan çok rahat izliyorum. Steam ile dosya indirirken ortalama 8.5 MB/s hızda indiriyor.

Upload 8 Mbps ise 720p çok rahat 1080p ise ucu ucuna yayın yapılır. 1080P'de evdekilerin interneti kullanmaması lazım.

Şu an 50 kullanıyorum. Upload 8 gelsede Steam üzerinden 5 ile indiriyor. İndirme yaparken evin tüm interneti resmen gidiyor gibi oluyor kimse kullanamıyor ama 75'te bu sorunu yaşamadım ve 10-11 ile Steam üzerinden indirme yapıyordu.

Upload değil zaten 5 dediğin mb/s yani gayet normal 50 Mbps ile olması gerekeni alıyorsun yani bunu upload belilemiyor.

Hocam şimdi ben Internet Download Manager ve Steam gibi yerlerden son hızda oyun indirirken bir yandanda online oyun oynayabilir miyim peki?
Şimdi ben 50/5 ile Steam veya İDM gibi yerlerden indirme yaptığım zaman yayınları 480'e çekiyorum üstünü oynatmıyor. 50/5 ile 4500 Bitrate yayın verdiğim zaman CS:GO'da 100-120 Ping yapıyordu bunu alacağın internet değerlerine göre kendin yorumlayabilirsin. Fakat 75'de 720 izleyebiliyordum. Bu arada indirme yaparken sanki interneti emcüklüyor o yüzden hafif takılmalar vs. olacaktır tabii daha bilgili arkadaş yazarsa çok daha iyi olur. Ben deneyimimi paylaşıyorum. Bu arada altyapınızlada alakalı sorunlu bir altyapınız varsa her şey farklı olabilir.

Hocam bende 75 Mbps kullanıyorum yani yetiyor genellikle her şeye 4 kişiyiz evde hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyoruz.

Evet hocam ben 1080P60FPS yayın açıp pingsiz oyun oynuyordum tahminimce onu da yapabilirsiniz.
Dostum 8 upload sınır. Benim 8 di ve yayın açıldığında oyunda pingim sürekli yükselip düşüyordu. Şuan 15 mbps upload var ve rahat yapabiliyorum. Ama 8 ile yapamayacağını garanti ederim. Yaparsın yayını onda sıkıntı olmaz ama sen oyununda sıkıntı yaşarsın.

Dostum 8 upload sınır. Benim 8 di ve yayın açıldığında oyunda pingim sürekli yükselip düşüyordu. Şuan 15 mbps upload var ve rahat yapabiliyorum. Ama 8 ile yapamayacağını garanti ederim. Yaparsın yayını onda sıkıntı olmaz ama sen oyununda sıkıntı yaşarsın.
1080P45FPS ya da 900P60FPS yapsam?

Geri
Yukarı