750-800 TL Kasa ve PSU önerisi

Quanic

Kilopat
Makaleler
2
Yer
PCMR diyarı
Daha fazla  
Merhaba Technopat sosyal ailesi! Uzun zamandır kullandığım MSI Nightblade MI2 kasanın görüntüsünü beğenmediğim için baymış durumdayım. Şu anki sistemim:
  • GTX1060 MSI Armor 3GB
  • i5 6400
  • 16GB DDR4 RAM
  • MSI B250 yonga seti
Kasa ve PSU için yaklaşık 800TL'lik bütçe çıkarmış durumdayım. Benim için kasada PSU saklama bölmesi olması önemli. Eğer mümkünse PSU kablolarının da tamamen siyah olması tercihimdir. Önerilerinize açığım. Teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadan beklentileriniz nedir? Hava akışı mı yoksa sessizlik mi? İkisini ortası modeller de var. P300 kaliteli kasa ama alternatifleri var ve önce bunu öğrenmem gerekiyor.
Sessizliğin pek bir önemi yoktur benim için kulaklık takılı dururum genelde hava akımının fan takmadan yeterli olması benim için önemli çünkü fanları sonra alacağım. Tempered glassa pek takılmam ama olsa güzel olur.

P300'ün incelemelerine baktım ve tam emin olamadım. Takılı olan fanları ile hava akımı yeterli olur mu? Ayrıca PSU da o fiyata FSP hydra gibi kabloları siyah olan bir model mevcut mudur?
Hava akışı birazda senin yapacağın kablolama düzeniyle alakalı. Biraz araştırmayla bulabilirsin siyah kablo kullanan güç kaynaklarını ancak sertifikalarına ve +12V kanalından kaç amper geçtiğine bakman lazım.

Silverstone Redline Series RL06-PRO Pencereli USB 3.0 ATX Kasa (SST-RL06BR-PRO)

FSP Hyper M85+ Bronz Verimlilik Sertifikalı 650W Yarı Modüler Güç Kaynağı

O zaman bu ikiliyi öneririm. Hava akışı olarak çok üst düzey bir model. Kalite ve kablolama olarak Phanteks P300 daha iyidir ama hava akışı daha kötü. PSU yine kaliteli.
Saolun hocam sanırım tercihimi p300den yana yapacağım. Öne eklenen tek fanla hava akımı yeterli düzeye ulaşır diye düşünüyorum. Güç kaynağı tercihimi de Fsp Hydro 600 600W 80+ Bronze Atx Power Supply 13.5 Cm Fanlı Fiyatı yana yapacağım sanırım. Galiba fazladan 150 tlye ihtiyacım olacak.

Hayır o modeli almayın o fiyata. Paranıza yazık. Attığım modeli alın. Yine de istiyorsanız, en azından Hydro modelini şuradan alın:

FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus

P300 yine şurada daha ucuz:

Phanteks Eclipse P300 Cam Kapaklı Oyuncu Bilgisayar Kasası
Hocam attığınız modelde 24 pin kablonun yarısı sarı yarısı siyah. Ben kabloları tam siyah tercih ettiğim için biraz daha fazla vermeyi göze alıyorum nasıl olsa uzun süre değiştirmeyeceğim. Yine de ucuz siteleri bulduğunuz için saolun. Daha ucuzunu bulmaya biraz vakit ayıracağım nasıl olsa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı