750 Ti Far Cry 3'te 75 dereceye ulaşıyor

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar tek fanlı model kullanıyorum. Boşta 32 derece, Far Cry 3'te 75 dereceye kadar vuruyor. Normal mi? Termal macun yeni, fan oyunda %85 dönüyor.

75 derece normal bir değer. O kartta ekstra güç girişi sunulmadığı için genellikle üreticiler çok adi soğutucular kullandılar. Ama yine fan oranının %80 değil de %60 civarında gezmesini beklerim yeni macun değiştirilmiş ise. Kaliteli bir macun ile tekrardan ince olacak şekilde macun uygulaması yapın. Önceki değişimde söktüğünüz termal pedler varsa derhal termal ped temin edip, aynı yerlere termal ped uygulaması yapın.

75 derece normal bir değer. O kartta ekstra güç girişi sunulmadığı için genellikle üreticiler çok adi soğutucular kullandılar. Ama yine fan oranının %80 değil de %60 civarında gezmesini beklerim yeni macun değiştirilmiş ise. Kaliteli bir macun ile tekrar ince olacak şekilde macun uygulaması yapın. Önceki değişimde söktüğünüz termal pedler varsa derhal termal ped temin edip, aynı yerlere termal ped uygulaması yapın.

Boş olması daha iyi olur o satılan termal pedler üreticilerin koyduğu gibi olmuyor. Hatta bir video da daha fazla ısıttığını gördüm linki bulursam atarım.

NOT: Linki düzenledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boş olması daha iyi olur o satılan termal pedler üreticilerin koyduğu gibi olmuyor. Hatta bir video da daha fazla ısıttığını gördüm linki bulursam atarım.
Hayır, üreticinin koyduğundan daha iyi termal pedler piyasada gırla var. Aramanız gerekli yalnızca. Daha fazla ısıtmasının sebebi üreticinin koyduğu kalınlık ile aynı kalınlıkta olmayan termal pedlerin kullanılması. Daha ince ve daha kalın pedler ısı iletimini ortadan kaldırıyorlar. Bu sebeple çip ısıyı atamıyor ve daha çok ısınıyor.

Hayır, üreticinin koyduğundan daha iyi termal pedler piyasada gırla var. Aramanız gerekli yalnızca. Daha fazla ısıtmasının sebebi üreticinin koyduğu kalınlık ile aynı kalınlıkta olmayan termal pedlerin kullanılması. Daha ince ve daha kalın pedler ısı iletimini ortadan kaldırıyorlar. Bu sebeple çip ısıyı atamıyor ve daha çok ısınıyor.

Yalnız video da dediği gibi 4 cm 100 euro. Piyasa da sizce değer mi bu kadar para vermeye? Tekrar video da dendiği gibi yeni alınmış termal pedleri çöpe atıp kartı kutulayıp termal ped bakımı yapmadan geri gönderiyorlarmış termal ped çok pahalı olduğu için. Videoyu tamamen izlerseniz her şey anlatılıyor zaten.

Yalnız video da dediği gibi 4 cm 100 euro. Piyasa da sizce değer mi bu kadar para vermeye?
Hangi piyasada 4cm'i 100 euro?

ARCTIC Termal PAD 50x50mm (0,5mm) (ACTPD00001A): Amazon.com.tr 55 TL
Arctic 4 Adet 10x10cm Soğutucu Thermal Pad (AR-ACTPD00020A) | Teknobiyotik 90 TL
Thermal Grizzly Minus Pad 8 - 30x 30x 0.1 mm: Amazon.com.tr 90 TL

Bu arada her ürünün W/mK değerleri farklı, yüksek olanın fiyatı da ona göre yükseliyor doğal olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı