750 Ti Sistemde düşük performans

Apotro

Hectopat
Merhaba, anlamadığım bir şekilde sistemimde düşük FPS değeri alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz ne yapmam gerekiyor?
Örnek League of Legends'de düşük FPS de 40-50 alıyorum.
Sistem:
Anakart: MSI 970 Gaming
Ekran Kartı: NVIDIA 750 Ti
İşlemci: AMD FX-6350 (Six-Core)
RAM: 12 GB 1600 MHz DDR3

Yaptım lakin olmadı. Ama sizin yorumunuz sorunun işlemciden kaynaklı olduğu değil mi?

Windows sizin işlemciyi 3 çekidekli olarak görüyor ve bu sorun dediğim şekile çözülüyor işlemci tikini kapatarak ama sizin sistemde kapalı olmasına rağmen böyle galiba BIOS'tan bir ayar yapılması gerek ya da format sorunu çözebilir en kötü.

Windows sizin işlemciyi 3 çekidekli olarak görüyor ve bu sorun dediğim şekile çözülüyor işlemci tikini kapatarak ama sizin sistemde kapalı olmasına rağmen böyle galiba BIOS'tan bir ayar yapılması gerek ya da format sorunu çözebilir en kötü.

FX serisinin mimarisinden dolayı öyle gözüküyor.
MSConfig de işiniz yok hocam, işlemci tikini kaldırıp kaydedin.

Oyun sırasında ki sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız?

FX serisinin mimarisinden dolayı öyle gözüküyor.
MSConfig de işiniz yok hocam, işlemci tikini kaldırıp kaydedin.

Oyun sırasında ki sıcaklık değerlerinizi paylaşır mısınız?

Normal işlemcilerde öyle düzeliyor FX'lerde böyle ise bilemem sizin bilginiz varsa yardımcı olun isterseniz arkadaşa çünkü benim bilgim yok FX'ler hakkında.

Normal işlemcilerde öyle düzeliyor FX'lerde böyle ise bilemem sizin bilginiz varsa yardımcı olun isterseniz arkadaşa çünkü benim bilgim yok FX'ler hakkında.

MSConfig'de olan işlemci ve RAM sınırlaması geliştiriciler için hocam.
Kapalı olduğu zaman sistem bütün kaynaklara erişebilir durumda oluyor.
MSConfig işlemci tikini açıp ful çekirdek sayısını vermek bir şey ifade etmiyor yani.

Arkadaşın sıkıntısı ısı yüzünden CPU thortling yapıyor olabilir.

MSConfig işlemci tikini açıp ful çekirdek sayısını vermek bir şey ifade etmiyor yani.

Yok zaten ben ilkte kapttırdım fakat zaten kapalıymış sizde zaten söylediniz FX'lerde böyle gözüküyor muş çekirdekler.

Hocam durumu şöyle açıklayayım. 2 hafta önce Xeon E5450 4 GB 1333 MHz cihazda 90'dan aşağı FPS almıyorken şu sistemle 40 üstüne çıkmaması gerçekten canımı sıkıyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 28
Oyunun ortasında iken ki resim.

Dediğim gibi işlemciniz ısındığını için frekansı kısıyor. Haliyle GPU kullanımı düşüyor ve FPS düşüşü oluyor.

İşlemci macununuzu kontrol edin, alabiliyorsanız harici bir soğutucu alın.

Oyun esnasında sıcaklığı kontrol edin, ısınmadığı halde frekans düşürüyorsa BIOS üzerinden thortlle seçeneği kapatıp tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı