GTX 750 Ti sistem düşük performans veriyor

kondi

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Bu, forumdaki ilk konum. En son herhangi bir forumda konu açtığımda 10 yaşındaydım, bu yüzden bir hatam olursa lütfen görmezden gelin ya da beni uyarın. Daha fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum.

Bilgisayarımı 2017 yılında satın aldım. Dönemine göre bile çok güzel bir bilgisayar değildi. İlk aldığımda AMD A8-7650K anakart ve AMD Radeon R7 240 ekran kartım vardı. Daha sonrasında ekstra olarak sadece ekran kartımı değiştirdim ve 240GB SSD aldım. Yeni ekran kartım ise GeForce GTX 750 Ti. Çok da kötü bir bilgisayarım yok diye düşünüyorum, pek anlamam bu işlerden.

Fakat nasıl oluyorsa, Valorant gibi basit bir oyunda arkada Discord açıkken 30-40 FPS alabiliyorum. Discord kapalıyken, sadece Valorant açıkken 70-80... Sadece Valorant'ta değil bu problem. Bilgisayarımdan vermesi gereken performansı aldığımı düşünmüyorum. Sizden ricam, bilgisayarımdaki problemi bulmama ve çözmeme yardım olmanız. Müsait olan ve isteyen biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi? (12 GB RAM var fakat 8 GB kullanabiliyorum). Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı