750 Ti sisteme yükseltme yapılır mı?

CPU anakart RAM değişip DDR4 geçilebilir. Ama bütçe arttırmanız gerekiyor.

i5 4440 ile 1.5 ay önce aldığım RX 500XT ekran kartını kullanıyorum. Sistem bana gayet yetiyor. Bu işlemci çok rahat 5500XT besler. Belki küçük darboğaz yaşatır. Demem oki neden hemen anakart, işlemci ve RAM güncelle diyorsun ki?

GTX 750 Ti TwinFrozr,
8 GB(2x4) DDR3 RAM, kaç MHz bilmiyorum. Nereden bakabileceğimi söylerseniz güzel olur.
H81M-C DDR3 anakart,
i7 4770 işlemci,
PSU kaç Watt bilmiyorum. Markayı falanda bilmiyorum. Bakmaya çekiniyorum, bir zarar gelir diye.
120GB SanDisk SSD Plus,
1TB HDD.
İşlemci stok Intel fanı ve kasa da Hiper Harmony Gaming Mid ATX.
Bütçe şu anlık 500 lira ama daha biriktiriyorum. Bu sisteme nasıl bir yükseltme yapabilirim?

Benim sistemde

12 GB RAM DDR3 1600 MHz
1 TB HDD
2 GB GTX 760 O.C ASUS
i5 4440 3.2 GHz

Böyle bir sistemim vardı.

1.5 ay önce RX 5500XT ve 240GB SSD aldım. Bu sistem beni 2-3 sene götürür. Fazla oyun oynayan birisi değilim.

Eğer tavsiyeme uyacaksan. Benim sana tavsiyem en azından 4 GB DDR3 RAM alman ve ekran kartı yükseltmen. Sendeki işlemci 5500XT besler. Belki biraz darboğaz olur.

Anladım. O zaman ben parayı biriktirip 1650S alayım. İlerleyen zamanlarda bu güçte yeni ekran kartları çıkarsa onlara da bakarım. Sonra ki zamanlarda RAM yükseltmesi yaparım. Teşekkürler cevaplarınız için.

Bu sisteme ilk olarak ekran kartı sonrasında RAM takviyesi yapılırsa tadından yenmez.
İşlemci çok güçlü. Fakat güç kaynağının kimliğini de öğrenmek gerek. Sonuç olarak ona emanet edilecek donanımlar. Bu çok önemlidir.

Sonunda adam akıllı fikir veren birisi. Herkes anakart değiş RAM değil işlemci değiş demiş. Sıfırdan toplasa kasayı daha iyi :D
Anladım. O zaman ben parayı biriktirip 1650S alayım. İlerleyen zamanlarda bu güçte yeni ekran kartları çıkarsa onlara da bakarım. Sonra ki zamanlarda RAM yükseltmesi yaparım. Teşekkürler cevaplarınız için.

Hocam o işlemci seni rahat 2 sene daha götürür. 1650S veya 550XT hangisi F/P durumda ise al geç. Sonrasında ise 4 veya 8 GB DDR 3 RAM al.

Yukarıda yazdığım (GTX 760 - i5 4440) sistemim 5 yıllıktı daha bu sene ekran kartı güncelledim ve SSD aldım.

Geri
Yukarı