Çözüldü 750 Ti ve i5 670 sistemde CPU kullanımı yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan_klft

Hectopat
Merhabalar, son 2 aydır işlemcimle başım belada. Oyun oynarken işlemci kullanım oranım %90, ekran kartı ise maksimum 40. Belirli bir süre sonra oyun kasmaya başlıyor, işlemci çok ısınıyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
Çok donanımdan anlamıyorum ama işlemcimi yükseltmem mi gerekiyor?
Sistemim:
GTX 750 Ti 2 GB.
i5 670 3.46
H55 anakart.
8 GB RAM.
250W PSU.

Merhabalar, son 2 aydır işlemcimle başım belada. Oyun oynarken işlemci kullanım oranım %90, ekran kartı ise maksimum 40. Belirli bir süre sonra oyun kasmaya başlıyor, işlemci çok ısınıyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
Çok donanımdan anlamıyorum ama işlemcimi yükseltmem mi gerekiyor?
Sistemim:
GTX 750 Ti 2 GB.
i5 670 3.46
H55 anakart.
8 GB RAM.
250W PSU.
PSU değiştirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcime yeni macun 1 yıl önce falan sürdüm, gerek var mıdır? Fanları temizleyebilirim.

Macunu sürdüğünde ısınma problemi yokken şimdi ısınma problemi varsa macun değişme zamanı gelmiş demektir. Ayrıca bütçen varsa işlemcini yükseltmeni tavsiye ederim.

Hangi oyun hangi grafik ayarında?
Roket lig(yüksek) ve DBD(düşük) ama eskiden rahat rahat oynuyordum.
Macunu sürdüğünde ısınma problemi yokken şimdi ısınma problemi varsa macun değişme zamanı gelmiş demektir. Ayrıca bütçen varsa işlemcini yükseltmeni tavsiye ederim.

Aklımda X3440 var çok iyi diyorlar ama benim Anakartta O.C özelliği yok PSU değiştirmeye gerek olmaz herhalde.

OC yapmazsanız fark olmaz herhalde. Hatta 670 ile karşılaştırmasını bulamadım ama sizin işlemcinin performansına yakın 760'ın x3440(OC) ile karşılaştırması buldum, çok da değmez gibi geldi bana bu videoya göre:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı