750 TL sıvı soğutucu önerisi

Anormal derecede uygun değil mi kıllandım bir tık.
Dostum Ryzen 7 5800X için bu tür soğutmalar alırsan pişman olursun benim soğutucu bile ortalamanın üstünde ona rağmen 70 derecelerde çalışıyor işlemci.
O zaman direkt 5600x'e mi yönelmeliyim acaba. Elimdeki soğutucu ona yeter ama işte 5600x ilerde rx 6900xt'ye yeter mi ondan emin olamadım 1440p 144hz monitör kullanıyorum 5600x almak masraftan da kurtarır daha iyi olur. İşte güzel ucuz bi soğutucu bulabilirsem 5800x'e girişeyim diyodum ama çok mantıklı değil sanırım.

İtopya mart indirimi 2günlük indirim dikkat edersen 120mmden daha ucuz bende i5 12400F işlemci için arayış içindeydim uygun geldi bende sipariş verdim bu fiyatta daha iyi seçenek olur mu sıvı sogutma olarak bilmiyorum belki daha iyi hava sogutucu olabilir.

Stres testi için normal değil mi normalde kullanımda bu değerleri görüceğini sanmıyorum

Sadece ben kötü demiyorum bir sürü kişi diyor Ben size yine de genel sıçaklıkları söyleyeyim
Oyunları genelde 2K oynuyorum o yüzden yük coğu ekran kartında oluyor işlemci zorlanmıyor 2K oyunlarda genelde 50 Max 63 tabii bu oyundan oyna değişir

Önerim

Son düzenleme:
Anormal derecede uygun değil mi kıllandım bir tık.

O zaman direkt 5600X'e mi yönelmeliyim acaba. Elimdeki soğutucu ona yeter ama işte 5600X ileride RX 6900XT'ye yeter mi ondan emin olamadım 1440p 144Hz monitör kullanıyorum 5600X almak masraftan da kurtarır daha iyi olur. İşte güzel ucuz bir soğutucu bulabilirsem 5800X'e girişeyim diyordum ama çok mantıklı değil sanırım.

Ryzen 7 5800X için anca 1200 lira seviyelerinde NZXT falan bulursan oda 2.el tabii ki.

Geri
Yukarı