750 TL'ye AMD A10-7850K'lı sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
500GB WD Black Hard Diskim Var. Sorun yok. Benim endişem PSU'dan anlamıyorum girişler'i uyumlu mu acaba onu sormuştum. Uyumlu dediğinize göre sorun yoktur.

Bana kalırsa 750 tl yerine 50 tl daha koyup, i3 ve r7 250 ikilisini al neden dersen arkadaşlar 1600 mhz ram önermişler kusura bakmayın ama 1600 mhz ram ile apunun performansı yarı yarıya düşüyor en az 2133 mhz ram alaçaksınız oda en az 70 80 tl fark demek yani gerisi size kalmış benden demesi.

Son düzenleme:
@dnz003 Merhaba. Sistem zaten sırayla düzeltilecek şimdilik 1-2 ay uzay sistem kullanacağım ardından kasa ve 2x4gb 2133mhz GSkill Ripjaws bellek alacağım.

Uzay sistem tehlikeli olabilir. Çok dikkatli kullanın. Hele ki evde küçük çocuk varsa sakın bulamayın.

İyiki tek çocuğum. Her zamanda demişimdir tek çocuk olmak iyidir diye. Evde sistemi kurcalayabilecek bir kardeş,arkadaşımın kardeşi vs vs. yok. O nedenle sorun olacağını zannetmiyorum. Uzay sistemi'de Anakart kutusunun üstüne statik poşetini koyup onun üstünde çalıştırmayı planlıyorum.

Statik poşetin üzerinde montaj bile tavsiye edilmiyor. En azından bir kutu bulup onun içine koyunuz. Ancak bu seferde sistem fazla ısınır. Neyse ben size şans diliyim.

Laptopuma yaptığım alt soğutucunun 12CM fan'ı var. Bir kutuya koyup onu yerleştirebilirim belki :)

Dostum bir bakkaldan geçici bir kasa alabilirsin. İmkanın olunca da değiştirirsin. Ayrıca APU ile 1600MHZ RAM kullanmanı tavsiye etmiyorum. Pentium G3220 ile H81M-P33 alabiirsin. Yanına da R7 250 ayarında bir kart alırsan olur. Ama uzay montaj tavsiye etmiyorum bende.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı