750 TL'ye hem yazılım hem oyun için klavye önerisi

Bütçe
750 TL

AsilTÜRK

Decipat
İkisi tek klavyede yapılır mı? Çok sık oyun oynayan biri değilim ama en azından günde 1-2 saat oynarım. Daha çok programlamada kullanacağım. Maksimum bütçe 750 TL.

Programlamada kullanacaksan yüzde 60 klavye öneririm. Programla dillerinde işine yarayacak birden fazla anahtar harfi ingilizce klavyedeyken tek tuşa basmanı sağlayabiliyorlar. Örneğin ; işaretini yapmak için türkçe klavyede shift basıp 2 nokta üst üste basmak gerekiyor (sanırım) fakat ingilizce klavyede kendine ait bir yeri olduğundan tek tuşa basıp koyabiliyosun ve bu da sana zaman olarak artı sağlıyor..

Programlamada kullanacaksan yüzde 60 klavye öneririm. Programla dillerinde işine yarayacak birden fazla anahtar harfi ingilizce klavyedeyken tek tuşa basmanı sağlayabiliyorlar. Örneğin ; işaretini yapmak için türkçe klavyede shift basıp 2 nokta üst üste basmak gerekiyor (sanırım) fakat ingilizce klavyede kendine ait bir yeri olduğundan tek tuşa basıp koyabiliyosun ve bu da sana zaman olarak artı sağlıyor..
Yüzde 60 klavyeye alışık ise alması mantıklı, değil ise rahat edemez.

Bunun için bende post açacaktım ama aynı konu olacak ben de fikir alabilir miyim, çok sesli olmasını istemiyorum, arkadaşa önerirken bana da öneri yapar mısınız? Eğer yeni konu aç derse yetkili arkadaşlar silebilirim bunu

Yüzde 60 klavyeye alışık ise alması mantıklı, değil ise rahat edemez.
Evet bir süre rahat edemez fakat bir kaç projeyi o klavyeyle yazmaya başlarsa yavaş yavaş alışır. Bende aldığım gibi çok büyük bir projeyle uğraştım fakat yaklaşık 1 ay sonrasına diğer klavyeleri kullanırkenki hızımdan daha hızlı olduğumu fark ettim. Merak etmeyin kısaca.

Programlamada kullanacaksan yüzde 60 klavye öneririm. Programla dillerinde işine yarayacak birden fazla anahtar harfi İngilizce klavyedeyken tek tuşa basmanı sağlayabiliyorlar. Örneğin; işaretini yapmak için Türkçe klavyede Shift basıp 2 nokta üst üste basmak gerekiyor (sanırım) fakat İngilizce klavyede kendine ait bir yeri olduğundan tek tuşa basıp koyabiliyosun ve bu da sana zaman olarak artı sağlıyor.

Hocam bu soruyu sorduğumu bile unutmuşum özür dilerim yeni görüyorum. Evet aklımda %60 klavye var ama numpad olmaması, F tuşlarının yine 2 tuşla yapılması vs sorun yaratmaz mı? Bir de sizin kullandığınız klavyenin marka/modeli nedir? Red Switch mi? Son olarak uzun süre kullanımda ağrı yapıyorlar mı?

numpad olmaması, F tuşlarının yine 2 tuşla yapılması vs sorun yaratmaz mı?
Pek yaratmıyor. Numpad dışındaki önemli çoğu tuşuda yine FN kombinasyonuyla kullanabiliyorsun. Bende ilk geçtiğimde biraz zorlandım çünkü şifrelerimi numpadde olan belirli bir dizilişe göre yazıyordum fakat klavye değiştikten sonra öyle yapmayı bıraktım farklı şifreler kullanıyorum.

Bir de sizin kullandığınız klavyenin marka/modeli nedir? Red Switch mi?
Ben bunu kullanıyorum: Amazon.com.tr
Keychron çakması ürün. Ben gayet beğeniyorum bazı şeyler dışında. Bir ara kola dökmüştüm o gün bu gündür 1-2 tuş basınca 2 kere yazıyor falan biraz sapıttı. En son açıp temizledim ondan sonra olmadı ama kesin konuşamam. Tekrar alacak olsam bunu alır mıydım, bu bütçedeysem kesinlikle alırdım.

uzun süre kullanımda ağrı yapıyorlar mı?
Yapmıyor. Ben alışkın olduğumdan olabilir.

Pek yaratmıyor. Numpad dışındaki önemli çoğu tuşuda yine FN kombinasyonuyla kullanabiliyorsun. Bende ilk geçtiğimde biraz zorlandım çünkü şifrelerimi numpadde olan belirli bir dizilişe göre yazıyordum fakat klavye değiştikten sonra öyle yapmayı bıraktım farklı şifreler kullanıyorum.

Ben bunu kullanıyorum: Amazon.com.tr
Keychron çakması ürün. Ben gayet beğeniyorum bazı şeyler dışında. Bir ara kola dökmüştüm o gün bu gündür 1-2 tuş basınca 2 kere yazıyor falan biraz sapıttı. En son açıp temizledim ondan sonra olmadı ama kesin konuşamam. Tekrar alacak olsam bunu alır mıydım, bu bütçedeysem kesinlikle alırdım.

Yapmıyor. Ben alışkın olduğumdan olabilir.

Hocam attığınız klavyede F tuşları hiç mi yok yoksa tuş üstünde mi belirtilmemiş?
Sanırım karar verdim İngilizce, %60 klavye alacağım.
Şu an aklımda sarftech T60 var acaba bilginiz var mı alınır mı?

Hocam attığınız klavyede F tuşları hiç mi yok yoksa tuş üstünde mi belirtilmemiş?
F tuşları yok. 1-2-3-4 vs. gibi tuşların altında F1 F2 yazıyor. FN ile ona basarsan altındaki işlevi yerine getirmiş oluyor.

Şu an aklımda sarftech T60 var acaba bilginiz var mı alınır mı?
Pek bir bilgim yok bende ilk kez yüzde 60 klavye kullanıyorum ve bunu aldım ucuz diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı