750 watt kaliteli Power Supply önerisi

Latechens

Hectopat
Daha fazla  
Bilindik sağlam sorunsuz bir marka önerebilirseniz sevinirim bütçe 1600 ama güzel bir farkla bulursanız 2000'e de olur.

Corsair CX750F güzel PSU Corsair 4000X ile aynı anda almıştım memnunum. Ancak sanırım ara sıra coil whine sesi geliyor ama fazla duyulmuyor kulağı PSU'nun dibine sokmak gerekiyor duymak için ve her zaman olmuyor.

High Power Super GD+ 750 W, düşünülebilir. Kalan bütçeyi de farklı bir yere yönlendirebilirsiniz.

RM750X önermeye geldim ama fiyatları uçmuş. Core Reactor'de pahalı. Super GD'de 200 TL daha pahalı herhalde. Halefi SilentStorm COOLZERO var. Bu bütçeye P7'de yok, şuna bak. 😀 MSI A750GF'de de PWR OK galiba yanlış ayarlı.

Bütçeni sonuna kadar kullanmak istersen şuna bakabilirsin, akakçe'de en ucuz 2500 TL. itopya'da 2150 TL.

Olur da A750GF'ye denk gelirsen alma, parçalarına voltaj doğru gitmez kısa bir süre. Bu da arıza riskini artırır, Tom's Hardware bu PSU'yu inceledi, PWR OK sinyali yanlış ayarlı.

77.png

Son düzenleme:
sakon sharkoon alma tek önerim bu olur
Sharkoon WPM modelinde bulunan korumalar;
OVP (Over Voltage Protection - Aşırı Gerilim Koruması)
SCP (Short Circuit Protection - Kısa Devre Koruması)
OPP (Over Power Protection - Aşırı Güç Koruması)
Eksik korumalar;
OTP (Over Temprature Protection - Yüksek Sıcaklık Koruması)
UVP (Under Voltage Protection - Düşük Gerilim Koruması)
OCP (Over Current Protection - Aşırı Akım Koruması)

Thermaltake TR2 s aldım, konuyu açtığımdan beri kullanıyorum. Ekran kartı güç kablosunda temassızlık yapmaya başladı, lehim falan attı herhalde kabloda. Ben mi sert davrandım bilmiyorum ama olan oldu. Servise gönderdim bilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı