7500-8000 TL arası 2K monitör tavsiyesi

Benimki kavisliydi bu düz. Ek olarak benimki Va panel bu IPS . Sorun çıkarır mı . ?
Yani IPS daha iyi diyorlar ama tercihen VA seven de duydum, ben mesela VA den IPS geçtim bir rahatsızlığım yok bununla ilgili, bu arada aktif kullanıyorum bu monitörü, odysssey G5 denedim öncesinde 2K 144Hz olarak ama çok kötüydü, piyasadaki en ucuz 2K 144 monitör o mesela kesinlikle tavsiye etmem.

IPS ve VA arasındaki fark nedir hocam. IPS ne yapıyor nasıl bir görüntü veriyor VA göre. VA'dan da çok memnundum.

Resimde gösterdiğim gibi durum mevcut VA panellerin çoğunda. Tabii hepsinde değil. Siz buna alışmış olabilirsiniz ya da yoktur.
IPS panellerin görüş açıları tam, renkler daha canlı, ekran daha parlak, oyunlarda tepkime süresi de epey başarılı.

Memnunsan sana kaliteli bir VA panel önerebilirim.

Dosya Ekleri

• 1611076253923.png
    1611076253923.png
    433 KB · Görüntüleme: 34
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan öğrenebilirsin dostum.

Dostum monitör her zaman monitördür yani fazla canını sıkmaz VA ile IPS arasındaki fark hangisi ucuzsa ondan al bence.

Resimde gösterdiğim gibi durum mevcut VA panellerin çoğunda. Tabii hepsinde değil. Siz buna alışmış olabilirsiniz ya da yoktur.
IPS panellerin görüş açıları tam, renkler daha canlı, ekran daha parlak, oyunlarda tepkime süresi de epey başarılı.

Memnunsan sana kaliteli bir VA panel önerebilirim.
Vg27aq IPS mi bu attığın mi sence. Özellikler aynı dedigimde de.

Yeni konular

Geri
Yukarı