7500 liraya kadar monitör tavsiyesi

Knk 240HZ 1080p 7k civarlarından ne önerirsin. Fps oyunları oynuyorum ve youtubede takılıyorum, hız ve renk kalitesi aynı önemde diyebilirim. Aslında 1 hafta öncesine kadar hiz goruntu kalitesi dengesi icin sanırım aoc 24G2ZU yu oneriyordun ama şuanda fiyatı 6199dan 7299a çıkmış. Bide samsung odyssey G4 oneriyorsun sanırım o AOC'tan hızlı ama renk kalitesi olarak aoc bi tik daha iyi herhalde. O 6199 tl şuan. Yada başka önerdiğin varmı suanki güncel fiyatlarda.

Knk 240HZ 1080p 7k civarlarından ne önerirsin. Fps oyunları oynuyorum ve youtubede takılıyorum, hız ve renk kalitesi aynı önemde diyebilirim. Aslında 1 hafta öncesine kadar hiz goruntu kalitesi dengesi icin sanırım aoc 24G2ZU yu oneriyordun ama şuanda fiyatı 6199dan 7299a çıkmış. Bide samsung odyssey G4 oneriyorsun sanırım o AOC'tan hızlı ama renk kalitesi olarak aoc bi tik daha iyi herhalde. O 6199 tl şuan. Yada başka önerdiğin varmı suanki güncel fiyatlarda.
Evet, anlattıkların doğru ancak şu anki piyasada her türlü Samsung Odyssey G4 tavsiye ederim hocam çünkü AOC 24G2ZU modeli çok zam yedi. Aradaki farkı ödemeye değmez.

@P R O F O U N D hocam şu önerilerinizden yola çıkarak bir tier list yapmanız mümkün mü? Çünkü ülkede delirmemek elde değil. Serbest dolar piyasası dediler dolar bazında 1 TL yükselmesi gerekiyordu. Sizin 27" de önerdiğiniz ASUS vardı. VG27AQZ. 7200 liraya KDV'sini ve karını düşünce 5000 TL olsa dolar bazında 256 dolar yapıyor. Olsun 300 dolar. Monitör 300 değil 1700 lira zam yedi. Yıllardır zam görmekten derisi kalınlaşmış bu millete işin ticaretini yapanlar fena saldırıyorlar. Lanet olsun hepsine. O ayrı konu. Bir tier list vs yaparsanız 2.elde de bakmak isteyenler için şehrinde belki tercih edilebilir birkaç sene öncesinin modelleri denk gelebilir. O yüzden önerileriniz sadece şu zamanı bağlamaması adına sürekli güncellediğiniz bir tier list müthiş bir rehber olur diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Hocam AOC 24G2ZU Modeli 6500'e düşmüş yine
Güzel hocam kaçırmayın derim.

@P R O F O U N D hocam şu önerilerinizden yola çıkarak bir tier list yapmanız mümkün mü? Çünkü ülkede delirmemek elde değil. Serbest dolar piyasası dediler dolar bazında 1 TL yükselmesi gerekiyordu. Sizin 27" de önerdiğiniz ASUS vardı. VG27AQZ. 7200 liraya KDV'sini ve karını düşünce 5000 TL olsa dolar bazında 256 dolar yapıyor. Olsun 300 dolar. Monitör 300 değil 1700 lira zam yedi. Yıllardır zam görmekten derisi kalınlaşmış bu millete işin ticaretini yapanlar fena saldırıyorlar. Lanet olsun hepsine. O ayrı konu. Bir tier list vs yaparsanız 2.elde de bakmak isteyenler için şehrinde belki tercih edilebilir birkaç sene öncesinin modelleri denk gelebilir. O yüzden önerileriniz sadece şu zamanı bağlamaması adına sürekli güncellediğiniz bir tier list müthiş bir rehber olur diye düşünüyorum. Ne dersiniz?
Hocam bunu düşündüm ancak monitör hakkında her insanın fikirleri değişik mesela VG27AQZ modelini alıp sorun yaşayan arkadaşlar "Neden o kadar yükseğe koydunuz?" yada Odyssey G3 modelini alıp ghosting nedir bilmedikleri için memnun kalanlar "Neden o kadar alta koydunuz?" diyecektir yani çok itiraz gelecektir monitör hakkında bir tier listesine.

Güzel hocam kaçırmayın derim.

Hocam bunu düşündüm ancak monitör hakkında her insanın fikirleri değişik mesela VG27AQZ modelini alıp sorun yaşayan arkadaşlar "Neden o kadar yükseğe koydunuz?" ya da Odyssey G3 modelini alıp ghosting nedir bilmedikleri için memnun kalanlar "Neden o kadar alta koydunuz?" diyecektir yani çok itiraz gelecektir monitör hakkında bir tier listesine.

Haklısınız. Burada her 5000 üstü fiyatlı konuya girip bakıyorum. Geçen bir arkadaş kontrastına dayanamadım iade ettim dedi. Ne demek istediğini tam manası ile anlam veremedim ama dediğiniz gibi bu neyin tieri diyebilirler. Ben elimdeki ıvır zıvır her şeyi satayım bir konu başlatıp oradan sizi rahatsız ederim eğer vakit ayırmak isterseniz. 2.eldeki ürünlerden de sorup bir 2K 1440p almak istiyordum. Rekabetçi vs oynamadığım için ben daha çok görsel kaliteye önem vereceğim. MS yüksek olabilir biraz, yenileme en az 144 olmalı tabii. Bakalım neler çıkacak. İyi akşamlar dilerim.

Haklısınız. Burada her 5000 üstü fiyatlı konuya girip bakıyorum. Geçen bir arkadaş kontrastına dayanamadım iade ettim dedi. Ne demek istediğini tam manası ile anlam veremedim ama dediğiniz gibi bu neyin tieri diyebilirler.
Çok ilginç arkadaşlar var hocam o kadar ilginçler ki kontrastı göz zevkine göre ayarlamak yerine 100'e çekiyorlar "daha yüksek daha iyidir" kafasıyla. İnsanoğlu işte anlayamazsın.
Ben elimdeki ıvır zıvır her şeyi satayım bir konu başlatıp oradan sizi rahatsız ederim eğer vakit ayırmak isterseniz. 2.eldeki ürünlerden de sorup bir 2K 1440p almak istiyordum. Rekabetçi vs oynamadığım için ben daha çok görsel kaliteye önem vereceğim. MS yüksek olabilir biraz, yenileme en az 144 olmalı tabii. Bakalım neler çıkacak. İyi akşamlar dilerim.
Olur hocam tam alacağınız zaman konu açın o zamanki piyasaya göre en iyi seçeneği sunarım size. İyi geceler.

Geri
Yukarı