7500 TL bütçe ile monitör dahil PC toplama

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Selamlar. Bir arkadaşım kasa toplamaya karar verdi. Ben de beyin fırtınası yapma açısından sizlere danışmak istedim. Öncelikle kendimce baktığım sistemi göstereyim size. PCH F Class 1.2 I R5 2600 RX 5500 XT 4GB 16GB DDR4 480GB SSD Oyuncu Bilgisayar - incehesap.com bu linkte SSD olarak "WD Green WDS480G2G0A 480GB 545MB/s SATA3 2.5" SSD", kasa olarak "Cougar gemini s Silver RGB CGR-5BMBS-blk 600W" ve monitör olarak "monitör: ASUS TUF Gaming VG249Q1R 23.8" 1ms 165Hz" seçtim. İyidir kötüdür çok emin olamadım. O yüzden daha iyisi sizden çıkarsa lütfen belirtmekten çekinmeyin. Kullanım amacı olarak oyun oynamak ve oyun yapımı olacak. İyi forumlar.

Dostum eğer oyun yapımı ile profesyonel bir şekilde uğraşacaksan bu veya bu kalibrede bir sistemin yeterli olacağını sanmıyorum. Ha eğer bir hobi şeklinde yapacaksan bu bütçeye daha iyi bir sistem toplanabileceğini düşünüyorum. AMD ekran kartlarının RDNA 2 gelene kadar sorunlu olduğunu işittim.
1650 Ti olan bir sistem daha iyi olabilir gibime geliyor.

Dostum eğer oyun yapımı ile profesyonel bir şekilde uğraşacaksan bu veya bu kalibrede bir sistemin yeterli olacağını sanmıyorum. Ha eğer bir hobi şeklinde yapacaksan bu bütçeye daha iyi bir sistem toplanabileceğini düşünüyorum. AMD ekran kartlarının RDNA 2 gelene kadar sorunlu olduğunu işittim.
1650 Ti olan bir sistem daha iyi olabilir gibime geliyor.
Arkadaşım maksimum buy kadar bütçeye çıkabilirim dedi ve bu bütçe üzerinden ilerledim ben de. Yani elimiz kolumuz biraz bağlı. O da isterdi bir 3070 denk getirmeyi eminim. :) Öte yandan daha uygun fiyata toplayabiliyorsanız bir sistem önerinizi beklerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı