7500 TL oyun bilgisayarı toplama

Bütçe
7500 TL
Hocam farklar böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video aradaki farkı daha net açıklar. 5600X+hava soğutucusu gayet mantıklı.
@alidenjz alınabilir ama düşük kalacaktır. Ayrıca BIOS güncellemesi gerekli. Minimum B550 serisi bir anakart alınması daha doğru.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video aradaki farkı daha net açıklar. 5600X+hava soğutucusu gayet mantıklı.
@alidenjz alınabilir ama düşük kalacaktır. Ayrıca BIOS güncellemesi gerekli. Minimum B550 serisi bir anakart alınması daha doğru.

Hocam oyun odaklı olacağı için 10700K mantıklı değil mi?
5600X ile aralarına pek FPS farkıda yok.
Hem de overclock yapılabilir.
Fiyat açısından.

Hocam oyun odaklı olacağı için 10700k mantıklı değil mi?
5600X ile aralarına pek FPS farkıda yok.
Hem de overclock yapılabilir.
Fiyat açısından.

Hayır mantıklı değil oyun konusunda 5600X nerdeyse 10900k ile yarışan bir işlemci. 10700K'yı her türlü eziyor zaten. Intel'e OC yapabilmek için Z serisi bir anakart almanız lazım. Ayrıca 5600X'de OC yapabilirsiniz ben stok halde değerlendiriyorum. Oyun konusunda kesinlikle 5600X daha iyi bir işlemci.

Son düzenleme:
Kasa seçimi daha iyi olabilir.
Bir kere asla o sistemi o PSU'ya emanet etme. 500 lira falan bütçeni aştı ama adam akıllı kasa ve PSU var. Böyle daha güzel oldu düşüncesindeyim.
PSU'yu 5 yıldır kullanıyorum ama "ne olur ne olmaz" diyorsanız tamam, ama eski kasayı kullanmak varken yenisini almaya gerek var mı?

Diğer sorum ise senin seçtiğin anakartın avantajları tam olarak neler?
Çünkü benim seçtiğim anakarttan 500 TL daha pahalı.
Bu arada kusura bakmayın yanlışlıkla "Öne çıkar" tuşuna bastım.
Bu siteye biraz yeniyim de 😆

PSU'yu 5 yıldır kullanıyorum ama "ne olur ne olmaz" diyorsanız tamam, ama eski kasayı kullanmak varken yenisini almaya gerek var mı?

Kasa boyutları vs. uygun mu ama yeni sistem toplamışken kasayı da değiştirmenizi öneririm. PSU'yu kesin değiştirin zaten hocam. Sistemin en önemli parçalarından. İsterseniz yeni konu açabilirsiniz ama benim önerdiğim PSU'da kalitelidir.
Anakart konusu şöyle giriş seviyesi X570 chipsetli bir anakart almaktansa B550 chipsetli Tomahawk gibi bir anakart almak daha iyi. Eksisi artısı şöyle VRAM performansı daha iyi mesela. Sonuç olarak her bakımdan daha iyi. 500 TL bütçeyi aşıyordu galiba çok sorun yaratır mı size?
@Mehmet A @Yener K. hocalarım bir baksın daha iyi öneride bulunabilirler.

Kasa seçimi daha iyi olabilir.
Bir kere asla o sistemi o PSU'ya emanet etme. 500 lira falan bütçeni aştı ama adam akıllı kasa ve PSU var. Böyle daha güzel oldu düşüncesindeyim.
Bu sistem gayet iyi. Dediğin gibi giriş seviyesi bir X570 yerine iyi bir B550 daha iyi olur. Ayrıca RAM ler de gayet kaliteli ve iyi. Kasa iyidir. PSU gayet iyi. Bunu tavsiye ederim ben de.

Bu sistem gayet iyi. Dediğin gibi giriş seviyesi bir X570 yerine iyi bir B550 daha iyi olur. Ayrıca RAM'ler de gayet kaliteli ve iyi. Kasa iyidir. PSU gayet iyi. Bunu tavsiye ederim ben de.

Teşekkürler hocam 500 liranın çok sorun yaratacağını düşünmüyorum. Arkadaş indirimleri takip etsin en azından bir iki parçayı ucuza getirebilir. Emin olmak ve sizin de düşüncelerinizi almak için yener hocamla sizi etiketlemiştim. Teşekkürler tekrardan.
@Mehmet A hocam peki hava soğutma hakkında ne düşünüyorsunuz. Sıvı soğutma elbet daha iyi olur bütçeyi çok fazla aşıyor o zaman.

Son düzenleme:
Kasa boyutları vs. uygun mu ama yeni sistem toplamışken kasayı da değiştirmenizi öneririm. PSU'yu kesin değiştirin zaten hocam. Sistemin en önemli parçalarından. İsterseniz yeni konu açabilirsiniz ama benim önerdiğim PSU'da kalitelidir.
Anakart konusu şöyle giriş seviyesi X570 chipsetli bir anakart almaktansa B550 chipsetli Tomahawk gibi bir anakart almak daha iyi. Eksisi artısı şöyle VRAM performansı daha iyi mesela. Sonuç olarak her bakımdan daha iyi. 500 TL bütçeyi aşıyordu galiba çok sorun yaratır mı size?
@Mehmet A @Yener K. hocalarım bir baksın daha iyi öneride bulunabilirler.
Görünüşünü beğendiğim herhangi bir kasa alsam olur mu yoksa illaki senin seçtiğin kasa mı olmaz zorunda?

Ve evet 500 TL sorun olmaz, zaten sistemi hemen toplamayacağım.

Görünüşünü beğendiğim herhangi bir kasa alsam olur mu yoksa illaki bu kasa mı olmaz zorunda?

Ve evet 500 TL sorun olmaz, zaten sistemi hemen toplamayacağım.

Hocam kasa için tam bir bütçe belirtin çünkü hava akışının güzel olması önemli. Birkaç kasa önerebilirim sizde seçersiniz.
@Volkann1234 hocam 500-700TL bandında önerebileceğim modeller.
Dark DKCHMAXV20 Led Fanlı ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu zaten sistem için düşündüğüm.

Son düzenleme:
Hocam kasa için tam bir bütçe belirtin çünkü hava akışının güzel olması önemli. Birkaç kasa önerebilirim sizde seçersiniz.
@Volkann1234 hocam 500-700TL bandında önerebileceğim modeller.
Dark DKCHMAXV20 Led Fanlı ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu zaten sistem için düşündüğüm.
Teşekkürler hocam, bunlardan birine karar veririm ben. 😆
Bu arada kasanın fiyatı RGB olduğu için çok artıyorsa RGB'siz bir şeyler de olur, çok kullanmıyorum zaten RGB türü şeyleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı