7500 TL PC toplama

Bütçe
7500-8000₺

Ahmet Efe Tos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 7500 liralık bir bütçe ile bilgisayar almayı planlıyorum fakat tek bir siteden olması benim için daha iyi olur. 12 taksit yaptırmayı düşünüyorum. Malum asgari ücretin hepsini veremem önerilerinizi bekliyorum. Ek olarak bütçe 8000 liraya kadar esneyebilir. En kısa süre içerisinde cevaplarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar selam. 7500 liralık bir bütçe ile bilgisayar almayı planlıyorum fakat tek bir siteden olması benim için daha iyi olur. 12 taksit yaptırmayı düşünüyorum. Malum asgari ücretin hepsini veremem önerilerinizi bekliyorum. Ek olarak bütçe 8000 liraya kadar esneyebilir. En kısa süre içerisinde cevaplarınızı bekliyorum.
#Rez alayım da bildirimler bana da gelsin :)
Alternatif olarak ikinci el piyasasına da girebilirsiniz daha düşük bütçe ile daha yüksek parçalar alabilirsiniz fakat taksit demişsiniz o iş yaş oldu o zaman biraz. Bilgisayarcılar/internet kafeler 2.el toplu bilgisayar satıyorlar ve burada taksit yapanları var.

5600G işlemcili bir kasa toplayabilirsiniz. Dahili grafik birimiyle rekabetçi oyunların neredeyse hepsi sıkıntısız oynanabiliyor. Taksidini bitirdikten sonra ekran kartı alır devam edersiniz.

Hepsini bir yerden almak fiyat açısından iyi olmayabilir. Vatan bu aralar güzel indirimler yapıyor onları da bir kovalayın derim.

Şimdi bakınca şöyle bir kasa çıkıyor:

Kasa 1140 TL

PSU 911 TL (RTX 3060, RX6700 gibi ekran kartları için tek 8 pin beslemede yeterli)

İşlemci 2730 TL

RAM 1029 TL

SSD 558 TL (N11 linkini koydum belki kupon vardır)

Anakart 1585 TL (Daha ucuza modeller mevcut ancak ASUS anakartların boot süreleri çok kısa. Ödediğiniz paraya değer)

7953 TL. Hazır toplanmışını biraz daha ucuza alabilirsiniz ancak kasa-PSU ve anakart bu şekilde olmayacaktır.

Ekleme: Gördüğüm kadarıyla kasa fanları hem dişi hem erkek uçlu geliyor. Birbirleriyle bağlanabiliyorlar. Anakartın tek fan çıkışı hepsini bağlamak için yeterli olur.

Son düzenleme:
5600G işlemcili bir kasa toplayabilirsiniz. Dahili grafik birimiyle rekabetçi oyunların neredeyse hepsi sıkıntısız oynanabiliyor. Taksidini bitirdikten sonra ekran kartı alır devam edersiniz.

Hepsini bir yerden almak fiyat açısından iyi olmayabilir. Vatan bu aralar güzel indirimler yapıyor onları da bir kovalayın derim.

Kasa 1140 TL.

PSU 911 TL (RTX 3060, RX6700 gibi ekran kartları için tek 8 pin beslemede yeterli)

İşlemci 2730 TL.

RAM 1029 TL.

Anakart 1585 TL (daha ucuza modeller mevcut ancak ASUS anakartların boot süreleri çok kısa. Ödediğiniz paraya değer)

7953 TL. Hazır toplanmışını biraz daha ucuza alabilirsiniz ancak kasa-PSU ve anakart bu şekilde olmayacaktır.

Hocam eline sağlık sen olmasan panodaki linkleri kopyalayacaktım 😃

Kasa 1140 TL

İşlemci 2730 TL

RAM 1029 TL

SSD 558 TL (n11 linkini koydum belki kupon vardır)

Anakart 1585 TL (Daha ucuza modeller mevcut ancak Asus anakartların boot süreleri çok kısa. Ödediğiniz paraya değer)

Kartı taksitte vade farkı alıyorsa çok alışverişin hepsini takside böldürünce vade farkı biraz daha fazla olur.

Kartı taksitte vade farkı alıyorsa çok alışverişin hepsini takside böldürünce vade farkı biraz daha fazla olur.

Hocam o sebepten Amazon ve N11 gibi sitelerden linkler attım. Ürününe göre 3-6 taksit arası vade farkı olmuyor.

Hocam eline sağlık sen olmasan panodaki linkleri kopyalayacaktım 😃

Maalesef anlayamadım pano nedir linkleri nerededir. Burada yeniyim 😅

Kasa 1140 TL.

İşlemci 2730 TL.

RAM 1029 TL.

Anakart 1585 TL (daha ucuza modeller mevcut ancak ASUS anakartların boot süreleri çok kısa. Ödediğiniz paraya değer)

Hocam çok teşekkür ederim çok ayrıntı güzel bir cevap olmuş değerlendireceğim fakat bir de İncehesap sitesi üzerinde Ryzen 5 5600G sahip hemen hemen topladığınız sisteme yakın bir hazır sistem var acaba o ikisinin farkı ne olur bahsettiğim hazır sistem bu

Hocam çok teşekkür ederim çok ayrıntı güzel bir cevap olmuş değerlendireceğim fakat bir de İncehesap sitesi üzerinde Ryzen 5 5600G sahip hemen hemen topladığınız sisteme yakın bir hazır sistem var acaba o ikisinin farkı ne olur bahsettiğim hazır sistem bu.

Mümkünse bilmemnepower marka PSU almamalısınız hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı