7500 TL R5 3600 RX 5600XT sistem toplama

Bütçe
7500

molotofuseverim

Hectopat
Herkese merhaba.
Bütçem Max 7500 lira ve aşağıdaki parçaları almaya karar verdim. Kalan parçaları toplamamda yardımcı olursanız çok sevinirim.

(ASUS'un geri ödeme kampanyasıyla 330TL geri alacağım fiyat 2770 oluyor) = 2770TL

https://www.hepsiburada.com/gigabyt...z-ddr4-soket-am4-matx-anakart-p-HBV00000H3C7W = 576TL

Ryzen 5 3600 = 2000TL

Kalan parçalar için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Hocam ryzenlı bir sistem toplamak istiyorum. Ama paylaştığın psu güzel bir marka ve fiyatı baya uygun. Kasada yanlış bilmiyorsam mediamarktta 480 liraya var. Bunları listeme ekledim.
Hocam amaç sadece oyun ise bazı oyunlarda 10400F önde. Ama oyun dışında başka şeyler yapıyorsan tabii ki tercih edebilirsin ancak öncelik oyun ise ve oyunlarda ekran kartı öncelikli olduğu için benim attığımı öneririm. Yok ben render vs. kullanıyorum diyorsan AMD tabanlı dizebilirsin. Yalnız şunu belirtmek isterim ki, 2000 TL Ryzen 5 3600 için çok pahalı.

Hocam amaç sadece oyun ise bazı oyunlarda 10400F önde. Ama oyun dışında başka şeyler yapıyorsan tabii ki tercih edebilirsin ancak öncelik oyun ise ve oyunlarda ekran kartı öncelikli olduğu için benim attığımı öneririm. Yok ben render vs. kullanıyorum diyorsan AMD tabanlı dizebilirsin. Yalnız şunu belirtmek isterim ki, 2000 TL Ryzen 5 3600 için çok pahalı.
Hem oyun hem de bazı tasarım işleri için topluyorum. Zaten testlerde baktığım kadarıyla 5600xt nin de 2060 dan aşağı kalır bir yanı yok. Ve 5600 XT nin 2770 liraya gelmesi çok güzel bir fiyat bence. Yanlış mı düşünüyorum?

Hem oyun hem de bazı tasarım işleri için topluyorum. Zaten testlerde baktığım kadarıyla 5600xt nin de 2060 dan aşağı kalır bir yanı yok. Ve 5600 XT nin 2770 liraya gelmesi çok güzel bir fiyat bence. Yanlış mı düşünüyorum?
Hocam tercih meselesi. Ben ekran kartında biraz Nvidia fanboyu olduğum için sağlıklı yorum yapamıyorum ekran kartı kıyaslamasında. :D Ama işlemciden yana sorun yok, AMD kullanıyorum. :D Başka arkadaşlardan da öneri bekleyebilirsiniz, benimkisi aklınızda seçenek olarak kalsın. :)

RX 5600XT'nin fiyatı 4600 TL değil miydi ya yoksa benmi yanlış hatırlıyorum.

Hocam tercih meselesi. Ben ekran kartında biraz NVIDIA fanboyu olduğum için sağlıklı yorum yapamıyorum ekran kartı kıyaslamasında. :D ama işlemciden yana sorun yok, AMD kullanıyorum. :D başka arkadaşlardan da öneri bekleyebilirsiniz, benimkisi aklınızda seçenek olarak kalsın. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı