7500 TL sistem toplama

Sameths

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iki aydır incelemelerim sonucunda bir sonuca varabildim ve bu sistemi toplamaya karar verdim. Görüşlerinizi alabilir miyim?

[ALINDI]Ana kart: MSI Z170A M7 - 880TL VATAN
[ALINDI]İşlemci: İNTEL 6600K - 910TL VATAN
[ALINDI]Ram: GSKİLL RIPJAWS 16GB 3000MHZ - 634TL VATAN
Ekran Kartı: MSI GTX 980 TI 2980TL VATAN
Kasa: CORSAİR CARBİDE 540-- 540TL WEBDENAL
SSD: SAMSUNG EVO 250G - 336TL SANALMARKETİM
PSU: HIGH POWER 1200W - 664TL TEKNOBİOTİK
SOĞUTMA: CORSAİR H110I GT - 500TL WEBDENAL

TOPLAM: 7440TL

Öncelikle webdenal sitesi hakkında görüşlerinizi almak isterim, güvenilir bir site mi ? Ek olarak Seçtiğim ürünler hakkın da önerileriniz varsa dinlemek isterim ya da başka ürünleri tercih etmeli miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta çok yüklenmişsin. İşini her açıdan görecek Gaming 3 serilerine yönelmen daha faydalı olurdu. Artan paraya işlemcini İ7 6700K yapabilir, çok sağlam O.C atabilirdin. Oyun performansına neredeyse(APU sistemler hariç) hiç etkisi olayan belleklere çok fazla yatırım yapmışsın. Onun haricinde bir sorun yok. Sistemi sinerji'den almanı tavsiye ederim. Diğer sitelere oranla bedavaya veriyor.

Ana karta yüklenmemin sebebi ileride SLI yapacak olmam. Aynı zamanda M2 desteği sağlaması ve ileride sürekli yükselteceğim için iyi bir ana kart seçmek istedim. Ram için aksine çok önemli dediler neden önemsiz dediğini anlatır mısın. İşlemciyi i5 seçmemin nedeni oyun bilgisayarı olacağı için fazla yüklenmek istemedim sonuçta O.C yapabilme imkanım var stream ve oyun için 6600k'yı yeterli buldum

Bir de merak ettiğim bir şey var. M2 Port SSD ile normal Sata SSD arasında ne fark var ? Samsung evo 250g SSD ile M2 SSD'nin fiyatı neredeyse aynı ama arasında ne fark var bilmiyorum, anlatır mısın ?

Arkadaşlar Kasa, SSD, PSU, da alındı bügün soğutucuyuda alıcam geriye bir tek ekran kartı kaldı. Şimdi aklıma takılan bir soru var monitörüm 1080p iken ben neden gidip 4k için ekran kartı alıyorum ki diye düşündüm. Bana biraz yardım edin sizce hangi ekran kartını alıyım GTX 970, 980, 980Tİ ?

Ana karta yüklenmemin sebebi ileride SLI yapacak olmam. Aynı zamanda M2 desteği sağlaması ve ileride sürekli yükselteceğim için iyi bir ana kart seçmek istedim. Ram için aksine çok önemli dediler neden önemsiz dediğini anlatır mısın. İşlemciyi i5 seçmemin nedeni oyun bilgisayarı olacağı için fazla yüklenmek istemedim sonuçta O.C yapabilme imkanım var stream ve oyun için 6600k'yı yeterli buldum

Bir de merak ettiğim bir şey var. M2 Port SSD ile normal Sata SSD arasında ne fark var ? Samsung evo 250g SSD ile M2 SSD'nin fiyatı neredeyse aynı ama arasında ne fark var bilmiyorum, anlatır mısın ?

Arkadaşlar Kasa, SSD, PSU, da alındı bügün soğutucuyuda alıcam geriye bir tek ekran kartı kaldı. Şimdi aklıma takılan bir soru var monitörüm 1080p iken ben neden gidip 4k için ekran kartı alıyorum ki diye düşündüm. Bana biraz yardım edin sizce hangi ekran kartını alıyım GTX 970, 980, 980Tİ ?

Bildiğim kadarıyla SLI yapanlar çok daha yüksek işlemci kullanıyor, i7-5820k-5830k gibi. İşlemciyi fazla düşük tutmuşsunuz SLI dan ne kadar verim alabilirsiniz belli değil.

Kesinlikle Webdenal' ı tercih etmelisin. Ben alışverişlerimi oradan yapıyorum. Ürünlerde hiç bir sorun yok. Fiyatlar uygun. Kargolama güzel. Müşteri hizmetleri ilgileniyor. Hızlı geri dönüşler alıyorsun ve üslupları düzgün.

Ekran kartı konusunda bilgili biri bana yardım etsin lütfen. Kafam cidden çok karıştı 3 aydır ne alsam neyi neyle kombine etsem diye düşünüp duruyorum. :LOL:

2000bin tl fakat biraz bekleyerek üzerinede çıkabilirim. 980ti dusunuyodum fakat bn 4k monitör kullanmıyorum açıkcası o kadar para vermek saçma geldi oynadıgım oyunlar dota 2 , WOW bunların dışındada pek fazla oyun oynamam zaten açıkcası 980 le 970 arasında kaldım 500 tl fiyat farkına değer mi ?

Bu tarz oyunlar oynuyorsanız ve 1080p çözünürlükte oyun oynayacaksanız bana kalırsa o kadar güçlü kartlar almanıza gerek yok. R9 380 1080p oyunculuk için en iyi kartlardan. Ama ilerde çıkan oyunlarıda ultrada oynamak istiyorum derseniz o zaman farklı şeyler düşünelim. Eğer böyle oyunlar oynayacaksanız önerim:

MSI R9 380 Gaming 2GB ATI

Eğer 2 Gb değil 4 Gb versiyon istiyorum derseniz :

Sapphire 11242-13-41G ATI

Ekran kartının büyüğü küçüğü olmaz. Her gün yeni oyunlar çıkıyor. Bu yüzden bütçenize göre en iyisini almalısınız.

Bütçeniz fazla olduğundan dolayı benim 980 TI model önerim What's Your Game?(GALAX GEFORCE GTX 980 Ti HOF LN2 GOC 6GB) modelinden yana olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı