7500 TL Sistem

Burç

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu böyle bir sistem topladım. Tüm oyunları en az beş sene boyunca ultra ayarlarda oynamak istiyorum görüşlerinizi bekliyorum. Özellikle RAM konusunda marka olarak Kingston iyi midir ? Yoksa aynı fiyata diğer markalarda daha performanslı daha dayanıklı olan var mıdır ?

Adsız.png

Kingston'un ramlari gayet kaliteli ancak Gskill ile değiştirebilirsin istersen. Sistemin genel olarak gayet iyi ama GTX 980 almışken 144 Hz bi monitör alman daha mantıklı olacaktır. Ve açıkça söylemek gerekirse günümüz şartlraında Türkiye'de işletim sistemini orjinal almak çokta kolay değil o yüzden onu korsan yükletebilirsin ordan gelen parayı alıp birazda kendin ekleyip Asus 24" Vg248Qe Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar bu monitörü almanı öneririm. Son olarak ekran kartının markasını Galax alırsan faha iyi olabilir HOF modeli ama.

O fiyata DDR4 çok daha iyi olur. Windows'u çıkarın, G2A'da 65 TL'ye win 8.1 pro key veriliyor. Kalan 400 TL ile mouse, klavye vb. eşyalarınızı alırsınız.
upload_2015-6-3_16-16-50.png

Forumda Gskill RAM kullanan ve öneren sayısının daha fazla olmasının nedeni nedir ? Bir de 3D özellik benim için gereksiz olduğundan 144 Hz daha ucuz bi monitör önerebilir misiniz ?

Intel 4790K , DDR4 2666 MHz RAM desteklemiyor sanırsam. En fazla 1600 MHz öneriyor

Forumda Gskill RAM kullanan ve öneren sayısının daha fazla olmasının nedeni nedir ? Bir de 3D özellik benim için gereksiz olduğundan 144 Hz daha ucuz bi monitör önerebilir misiniz ?

Intel 4790K , DDR4 2666 MHz RAM desteklemiyor sanırsam. En fazla 1600 MHz öneriyor
i7 5820k yaptım işlemciyi zaten i7 4790k belirttiğim anakart'a olmaz.

Az bir zaman bekleyip 980Ti almanı tavsiye ederim. Onun dışında HDD mümkünse WD olsun, Kingston sağlamdır ama Crucial'da son zamanlarda önerilir oldu, SSD 250 GB olsun kalan bütçe HDD'ye gitsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı