7500 TL toplama sistem önerisi

Bütçe
7500
Bütçenizi biraz aşıyor. Evet bu fiyata RTX 2060'lı bir sistem toplanırdı fakat ben en iyi parçaları seçtim. İleride işlemcinizi yükseltebilirsiniz. RAM frekansları 4000MHz. Anakart da Wi-Fi özelliği bulunuyor ve 4400MHz frekansa kadar destekliyor. Ekran kartı Gaming X bu nedenle bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. PSU ise çok iyi bir markanın 80+ 600W PSU'su bulunuyor. MSI Mag Forge kasa ise muhteşem bir kasa. Benim hayalimdeki bir kasa. RAM'lere çok para gidiyor 4000MHz olduğu için. Kasanın hava akışı muhteşem sorun çıkarmaz. RAM'ler de çok iyi. İşlemci olarak 3500X güzel bir işlemci. Dediğim gibi ileride işlemci yükseltebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam 4. nesil Ryzen işlemcileri beklerdim. Ama yanlış bilmiyorsam 4. nesil Ryzen işlemcileri B550 chipsetli anakartlara da takabiliyorsunuz diye biliyorum eğer yanlış ise beni düzeltin. Ama sizin tercihiniz. Ha bu arada SSD 250GB biraz az gelebilir ama yazma ve okuma hızları muazzam bir boyutta.

Bütçenizi biraz aşıyor. Evet bu fiyata RTX 2060'lı bir sistem toplanırdı fakat ben en iyi parçaları seçtim. İleride işlemcinizi yükseltebilirsiniz. RAM frekansları 4000MHz. Anakart da Wi-Fi özelliği bulunuyor ve 4400MHz frekansa kadar destekliyor. Ekran kartı Gaming X bu nedenle bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. PSU ise çok iyi bir markanın 80+ 600W PSU'su bulunuyor. MSI Mag Forge kasa ise muhteşem bir kasa. Benim hayalimdeki bir kasa. RAM'lere çok para gidiyor 4000MHz olduğu için. Kasanın hava akışı muhteşem sorun çıkarmaz. RAM'ler de çok iyi. İşlemci olarak 3500X güzel bir işlemci. Dediğim gibi ileride işlemci yükseltebilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam 4. nesil Ryzen işlemcileri beklerdim. Ama yanlış bilmiyorsam 4. nesil Ryzen işlemcileri B550 chipsetli anakartlara da takabiliyorsunuz diye biliyorum eğer yanlış ise beni düzeltin. Ama sizin tercihiniz. Ha bu arada SSD 250GB biraz az gelebilir ama yazma ve okuma hızları muazzam bir boyutta.

Minimum 500 lira RAM üzerinden kısılıp 3600/X alınabilir. 4000MHz RAM gerçekten gereksiz diye düşünüyorum.

Bence 4000MHz artık en düşük alınabilecek RAM frekansı olmalı AMD tarafında. 3600 ile aralarında en fazla 15 FPS var zaten.

Maksimum 8000 bin liralık toplama şansınız var mı acaba?
Minimum 500 lira RAM üzerinden kısılıp 3600/X alınabilir. 4000MHz RAM gerçekten gereksiz diye düşünüyorum.

Sizin öreneceğiniz bir sistem var mı acaba 8000 TL.

7500TL'ye iyi bir sistem dizersiniz. Aklınızda ne var(ekran kartı, işlemci, kasa deseni falan)istediğiniz bir şey varsa ona göre dizelim. Intel seviyorsanız Intel AMD seviyorsanız AMD dizelim.

Hocam bu iş çikolotalı mı çilekli mi dondurma seviyorsun?'A benzemiş. F/P açısından en iyisi hangisiyse o olur. Mahalle bilgisayarcısı gibi konuşmussun vallaha.

O zaman benim önerdiğim RAM'leri çıkartıp bundan iki adet alabilirsin. Ya da 4000MHz RAM'lerden 1 adet 8 GB'lık alıp ileride 16 GB 4000MHz RAM'de yapılabilir ama bence iki adet 3200MHz RAM satın alırsanız bütçenizi aşmaz.

Maksimum 8000 bin liralık toplama şansınız var mı acaba?

Sizin öreneceğiniz bir sistem var mı acaba 8000 TL.
Hocam ben çok iyi olduğumu düşünmüyorum bu konuda. Arkadaş genel olarak güzel bir sistem toplamış, dengeli ve kaliteli olmasını istemiş. O sistem üzerinden birkaç öneride bulunabilirim. Bence 4000MHz RAM yerine 3200'lük 16(2x8)GB bir kit alırsanız işlemciyi 3600X yapabilirsiniz. Ayrıca arkadaş sanıyorum ki oyun ve kodlama üzerine uğraşacağınız için M.2 SSD önermiş olsa gerek. "Oyun ve kodlama yapacağım" derken kastınız oyun oynamak ve kodlama ise depolama olarak daha yüksek bir SSD de tercih edilebilir. Ancak bahsettiğiniz oyun tasarım, render gibi işlemler ise M.2 kalabilir.

Hocam ben çok iyi olduğumu düşünmüyorum bu konuda. Arkadaş genel olarak güzel bir sistem toplamış, dengeli ve kaliteli olmasını istemiş. O sistem üzerinden birkaç öneride bulunabilirim. Bence 4000MHz RAM yerine 3200'lük 16(2x8)GB bir kit alırsanız işlemciyi 3600X yapabilirsiniz. Ayrıca arkadaş sanıyorum ki oyun ve kodlama üzerine uğraşacağınız için M.2 SSD önermiş olsa gerek. "Oyun ve kodlama yapacağım" derken kastınız oyun oynamak ve kodlama ise depolama olarak daha yüksek bir SSD'de tercih edilebilir. Ancak bahsettiğiniz oyun tasarım, render gibi işlemler ise M.2 kalabilir.

Çok haklısınız. Ama PSU'yu kafasına göre değiştirmesin yeter.

Geri
Yukarı