7500 TL'ye Monster laptop seçimi

kadnezar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, genel olarak Monster laptopların piyasaya göre nispeten daha ucuz olduğunu gözlemledim. Belirttiğim gibi 3 model arasında kaldım. Bütçem 5000 lira civarıydı, şu olsun bu olsun derken 7500'lere kadar geldik. :LOL:

Abra A5 V13.2.1, Tulpar T5 V17.1, Abra A5 V13.2 arada kaldığım modeller bunlar.

Abra A5 v13.2.1'de GTX 1050 varken, T5 v.13.2'de GTX 1060 var. Ama Abra'da 16 GB RAM ve ekstradan 1 TB HDD var. T5'de 8 GB RAM var ve HDD yok; yalnızca 256 GB SSD var. HDD'yi çok umursamıyorum açıkçası.

Özetle fiyat/performans açısından 5700 TL'ye Monster Abra A5 V13.2 mi alınmalı? Yoksa bütçeyi zorlayıp Abra A5 V13.2.1 veya Tulpar T5 V17.1 mi almalıyım? Bu ikisi arasında kalınacaksa hangisi tercih edilmeli? GTX 1050 ile 1060 arasında önemli ölçüde fark var mı?

Donanım cahili kardeşinize yardım edin lütfen, her şey için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tulpar'ı tercih edin.

Makineye RAM ve HDD eklemek çocuk oyuncağı lakin GTX 1050'yi daha üst modelle değiştiremezsiniz. İki kart arasındaki fark devasa. İleride HDD ve RAM takabilirsiniz. Ancak ileride ekran kartı değişimi yapamazsınız. O makineye 32 GB RAM da taksanız o oyunda kastıktan sonra hiçbir işe yaramaz.

Tulpar'ı tercih edin.

Makineye RAM ve HDD eklemek çocuk oyuncağı lakin GTX 1050'yi daha üst modelle değiştiremezsiniz. İki kart arasındaki fark devasa. İleride HDD ve RAM takabilirsiniz. Ancak ileride ekran kartı değişimi yapamazsınız. O makineye 32 GB RAM da taksanız o oyunda kastıktan sonra hiçbir işe yaramaz.
Doğru söylüyorsunuz hocam. Peki, 1500 TL civarı fark vermek değer mi 1060 almak için?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı