7500F CPU voltage ayarı ne olmalı?

Pealitade

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 7500F'i hangi voltage sabitlersem stabil ve iyi çalışır bilgisi olan var mı?
Anakartım MSI B650-P Wi-Fi

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklarda sıkıntı varsa soğutucu al işlemciyi sınırlama performans kaybı yaşarsın, hangi voltaj olacağı kaç MHz olacağı işlemciden işlemciye değişir.

Sıcaklıklarda sıkıntı varsa soğutucu al işlemciyi sınırlama performans kaybı yaşarsın, hangi voltaj olacağı kaç MHz olacağı işlemciden işlemciye değişir.
Turboya sabitleyecegim hızı 5000mhz e ama voltu biraz düşürmek istiyorum sabitlemek yani, problem mi olur. Sıcaklıklar 55 i geçmiyor kanka benim hogwart legacy ultra grafiklerde

Hayır sabitlememelisin.
Neden acaba ?

Nedeni gayet basit.

5000 MHz'ye sabitleyip 1.1V verdin.

AVX veya SSE yükünde o işlemci 100 derece olur. Statik OC yaptığın zaman işlemci kendini kısıtlamaz güç ve sıcaklık konusunda.

Ancak 5Ghz yapıp 11.V verdin diyelim, maksimum sıcaklıgı da manuel olarak 80 derece girdin. Bu sefer çoklu çekirdek skorun çok düşer.

Mesela arada 1,200 volt a çıkıyor 1,300 oluyor ben bunu 1,250 volta sabitlemek gibi.

Mesela arada 1,200 volt a çıkıyor 1,300 oluyor ben bunu 1,250 volta sabitlemek gibi
Nedeni gayet basit.

5000 MHz'ye sabitleyip 1.1V verdin.

AVX veya SSE yükünde o işlemci 100 derece olur. Statik OC yaptığın zaman işlemci kendini kısıtlamaz güç ve sıcaklık konusunda.

Ancak 5Ghz yapıp 11.V verdin diyelim, maksimum sıcaklıgı da manuel olarak 80 derece girdin. Bu sefer çoklu çekirdek skorun çok düşer.
Her türlü problem diyorsun yani birakayim böyle mi çalışsın

Geri
Yukarı