7500F için soğutucu önerirsi

• Konuyu başlatan TYG16
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 2B
Arkadaşlar Custom sıvı soğutma yapmadığınız sürece AiO soğutuculara para vermeyin. Yeni işlemcilerde throttle limitleri 90 dereceler ve üstlerinde olduğu için 360 radyatör taksanız da CPU kendini devamlı Boost edip sıcaklıkları hep arttırıyor zaten.

Ben DeepCool LT720 ile 85 derece PBO limit kullanıyordum 7600X işlemcimi. 85 derece oyun içerisinde görmüyordu ama ortalama 75 derece 78 derece takılıyordu ve 3X 120mm fan üstüne pompa tabii ki sesli oluyordu. Termalright Phantom spirit 120SE satın aldım. Yine aynı derecelerdeyim ama sessiz şekilde ve dahası bilgisayarım hep açık, ben iş yerindeyken oyun iniyor falan açık genelde. Sıvı soğutma pompa durabilir, yapmaz ama sıvı sızdırabilir hep risk. Hava soğutmada 2X 120fan var biri bozulsa diğeri sistemi stabil tutar başında olmasamda bilgisayarın fark edene kadar sorunu.

Termalright PS 120SE gayet başarılı ve yeterli hem fiyat hem de sessizlik açısınsan.

İlla sıvı soğutucu alınacaksa bunlardan biri alınabilir.

Özellikle LS520 öneririm.

Bütçe yetiyorsa AL GEÇ demişsin başka sitede aynı soğtucu 1868TL senin attığın 2600TL? Sponsorluk var galiba🤣 adam alıp geçse bir 750 TL kazık yicekti.

İnventustan 120 se en iyisi tavsiye ederim.

Ben stock fan ile oyundayken 60-70 dereceleri görüyorum.
4.7-4.8 GHz aralarında gidip geliyor işlemci miss gibi çalışıyor.
Yalan söylüyorsun imkansız

Son düzenleme:
Bütçe yetiyorsa AL GEÇ demişsin başka sitede aynı soğtucu 1868TL senin attığın 2600TL? Sponsorluk var galiba🤣 adam alıp geçse bir 750 TL kazık yicekti.

İnventustan 120 SE en iyisi tavsiye ederim.

Yalan söylüyorsun imkansız

Birader sen ne anlatıyorsun? LS520 illa sıvı soğutucu isterse diye önerdik. Bizde biliyoruz kule tipi önermeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı