750W-850W PSU önerisi

Schweppes

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Halihazırda GTX 1080 ve i7 8700K sistemimde Seasonic 650W Gold PSU kullanmaktayım. Ekran kartını RTX 3080 ya da RX 6900 XT ile güncelleyeceğim(istediğim modellerde stok olmadığı için henüz alamadım). Baktığım çoğu testlerde aslında bu kartlar tam bir sistemde yükte 500W civarı toplam güç çekiyor. Bir ihtimal kendi güç kaynağım kaldırır mı bilmiyorum o yüzden garanti olsun diye 750W ya da 850W bir güç kaynağına geçmek istiyorum. 2000TL bütçem var. PSU dahil kasalardan da önerilere açığım, zira kendi kasama sanırım sığmıyor. Alacağım ekran kartları kasalı şekilde 4000TL bütçem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rog thor 750w gold psu öneririm
Rtx3070 alın rtx3080 o kadar uyumlu değilmiş.https://www.itopya.com/asus-rog-strix-750w-80-gold-full-moduler-135mm-fanli-psu_u9251

Yeni bir güç kaynağı almanıza gerek yok. Sistem için yeterli.

He ileriye dönük bir şey almak istiyorsanız aşağıdaki seçenek değerlendirilebilir.

Yeni bir güç kaynağı almanıza gerek yok. Sistem için yeterli.

He ileriye dönük bir şey almak istiyorsanız aşağıdaki seçenek değerlendirilebilir.

1440p de çalışacak aslında banada yeter gibi geliyor.
Kartı alıp sisteme takmadan bu masrafın altına girmeni tavsiye etmem. PSU'un kaliteli yetmeme durumu olmaz ama yüksek yüklerde çalışacak.
Benimde aklımda o var aslında ama önerilenler hep 750-850 fakat baktığım testlerde full sistem ki işlemcileri benim işlemcimden daha yüksek TDP değerine sahipler maksimum 500-550W falan çekiyor benim PSU da 12V üzerinden 648W verebiliyor yetmemesi için bir sebep yok aslında.

1440p de çalışacak aslında banada yeter gibi geliyor.
Konu çözünürlükten bağımsız olarak RTX 3080 ve işlemciniz özelinde bitiyor. Bunları baz aldığımızda W değeri olarak bir sorun yok. He ilerisi için güçlü bir işlemci takmak isterseniz orada limitlerin sınırına ulaşılabilir ki yeni bir güç kaynağı gerekebilir.

Kartı alıp sisteme takmadan bu masrafın altına girmeni tavsiye etmem. PSU'un kaliteli yetmeme durumu olmaz ama yüksek yüklerde çalışacak.
Sanırım dediğiniz gibi önce kart ve kasayı aldıktan sonra deneme yapıp ona göre PSU almam en iyisi olacak. Yeterli olursa 1-2 ekstra fan alırım en azından kalanla.
Konu çözünürlükten bağımsız olarak RTX 3080 ve işlemciniz özelinde bitiyor. Bunları baz aldığımızda W değeri olarak bir sorun yok. He ilerisi için güçlü bir işlemci takmak isterseniz orada limitlerin sınırına ulaşılabilir ki yeni bir güç kaynağı gerekebilir.
İ7 8700k RTX 3080 yada RX 6900 XT ile güzel çalışıyor gibi baktığım testlerde. Bir darboğaz durumu yaşanmadığı sürece sanmıyorum işlemcimi değişeceğimi. İleri dönük bir planım yok açıkçası o yüzden günü kurtarayım yeter :D .

Sanırım dediğiniz gibi önce kart ve kasayı aldıktan sonra deneme yapıp ona göre PSU almam en iyisi olacak. Yeterli olursa 1-2 ekstra fan alırım en azından kalanla.

İ7 8700k RTX 3080 yada RX 6900 XT ile güzel çalışıyor gibi baktığım testlerde. Bir darboğaz durumu yaşanmadığı sürece sanmıyorum işlemcimi değişeceğimi. İleri dönük bir planım yok açıkçası o yüzden günü kurtarayım yeter :D .
Hocam çıkan psuyu satacak mısınız ?

Geri
Yukarı