750W-850W PSU önerisi

Bütçe
3000-5000

Ufuk Yeşil

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimdeki kasamda kaliteli olmayan bir PSU bulunmakta. Sistemim R5 5600 vs RX 6800 XT. Bu sistem için minimum 750W bir PSU aramaktayım. Bir süredir araştırıyorum, birkaç model arasında kaldım. Gold sertifikası veya modüler olması şart değil, kalite bakımından aynı seviyede olan, modüler olmayan veya Gold sertifika olmayan bir PSU'da alabilirim.

Araştırdığımda beğendiğim bazı PSU'lar.

1- Gigabyte Aorus P850W GP-AP850GM 850W 80+ Gold Modüler Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

2- https://www.hepsiburada.com/xpg-cor...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.97.6

3- Nzxt C850 PA-8G1BB-EU 850W 80+ Gold Modüller Power Güç Kaynağı Fiyatları ve Özellikleri

Özellikle bu 3 PSU arasında kaldım.
Ancak aslında aklımı bu PSU çeldi, çünkü fiyat bakımından diğerlerine göre çok avantajlı. Bu Corsair'in modeli 3500TL civarında, diğerleri ise 4500TL.
Sizce arada ki 1000 TL'lik farka değer mi?

Aslına bakarsanız ilk 3 model bütçemi biraz aşmakta. Ancak ileride işlemcimi R7 5800x3D yapmak gibi bir planım var, o yüzden sağlam bir şey almak istiyorum.
NZXT markasının C750 modelinin bronz sertifikalı PSU'ları var. Gold ile arasında ki fark nedir? Devasa bir fark yoksa bronz sertifikasını alabilirim.

750W veya 850W fark etmez, fiyat bakımından çok bir fark yoksa tavsiyelerinizi alabilirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen 550W Delta PSU aldım güzel çalışıyor aynı modelin 750W'lık olanını alabilirsiniz ama PSU'dan anlayan arkadaşlarda fikrini belirtse daha iyi olur. @Oreki

Üstte linkini attığınız modeller arasından NZXT C850 ile Core Reactor aşağı yukarı aynı kalitede ancak C850 daha güncel bir ünite. Bu ikili de AP-850M modelinden üstün. Ancak hiçbirisine ihtiyacınız yok. 5800X3D taksanız dahi ihtiyaç yok. 750W bir model uygundur.

RM(e) serisi yalnızca fiyatında alternatifi yoksa alınabilir. Benzer fiyatlarda daha kaliteli alternatifi var;

Daha kaliteli. 3500 TL dolaylarında kaliteli 750W model kıtlığı var şu sıralar. Az daha çıkıp bunu almak daha iyi olur.

Hepsinden daha alt kalitede. O fiyat civarında model istiyorsanız şu rakipsiz:

Geri
Yukarı