750W PSU önerisi

Bütçe
1000 TL

balikeat

Megapat
Şu an 600W High Power PSU kullanıyorum. Geçen aylarda sisteme yavaştan para gömüp Ryzen 3600 alarak güncellemeye başladım. Sıradaki parçayı PSU olarak görüyorum. Sebebi de RTX 3000 serisinden güçlü bir ekran kartı almayı düşünüyorum.
3000 serisi ekran kartı aldıktan sonra bir diğer nesil ekran kartlarına kadar (en az 3-4 yıl) arkama bakmak istemiyorum. Şu an kullandığım PSU 3 yıllık. Garantisi bitti. 5 veya 10 yıl garanti sağlayan bir PSU almak istiyorum.

Aradığım özellikler;
-80+ Gold,
-Tam modüler olması,
Bahsettiğim gibi bir de minimum 5 yıl garanti.

Bütçemi belirtmiştim ama buraya da yazayım, ₺1000.

Bütçeme ve isteklerime uygun Corsair RM750 var ama Corsair marka PSU ile iyi anılarım olmadı. Daha önce kullandığım VS650, elektrik dalgalanması olan yerde 1 yılını doldurmadan çöp olmuştu.

MWE Gold 750 Full Modular düşünebilirsin, güzel olur. Stokta varsa XPG CORE REACTOR 750 de düşünebilirsin.
Bütçeme ve isteklerime uygun Corsair RM750 var ama Corsair marka PSU ile iyi anılarım olmadı. Daha önce kullandığım VS650, elektrik dalgalanması olan yerde 1 yılını doldurmadan çöp olmuştu.
İyi de sırf bunun yüzünden RM750 almamak çok saçma. Bir kere senin sorun yaşadığın PSU'nun serisi VS serisi. VS serisi RM serisinden daha düşük bir klasmanda, böyle yapma cidden.

Geri
Yukarı