750W PSU önerisi

Bugra1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

700 ya da 750W Power alacağım. 530TL'ye Cougar'ın STX 700 modeli var. Fiyatı Corsair ve Cooler Master'lara göre bayağı ucuz kaldığı için kalitesiz olabilri mi acaba diye kararsız kaldım. Bu PSU'yu kullanan var mı? Bir de Thermaltake Litepower 750W var. Şu an bu ikisi arasındayım. Aciliyeti olduğu için Vatan'dan alacağım. O sebeple orada bulunmayan bir ürün atmazsanız sevinirim. Sizin de tavsiye edebileceğiniz bir güç kaynağı olur mu? Bir de bu ürünlerde aktif PFC ibaresi göremedim ama Vatan'daki çalışan tüm Power'lar aktif PFC artık ama bir işe yaramıyor takılmamak lazım dedi. Bu konuda düşünceniz nedir?

Sistem bileşenleri aşağıdaki gibidir. 650W yeterli diyorlar ama tam sınırda kullanmak istemiyorum. Ufak tefek overclock yaparsam eğer sorun yaşamayım.
Arous B450 Elite
RTX 2080 Aero
16 GB RAM
8X RGB fan
1X 500GB M.2 SATA
1X 2.5" 120GB SSD
1X 3.5" 1TB HDD

edit: coolermaster mwe serisini de düşünüyordum ama çok fazla sorun yaşayan olmuş. VS650 deki kronik problemler gibi bunun da yeni versiyon ile düzelmiş olma ihtimali var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda fazlasıyla övülmüş cihaz

Son düzenleme:
Merhaba,

700 ya da 750W Power alacağım. 530TL'ye Cougar'ın STX 700 modeli var. Fiyatı Corsair ve Cooler Master'lara göre bayağı ucuz kaldığı için kalitesiz olabilri mi acaba diye kararsız kaldım. Bu PSU'yu kullanan var mı? Bir de Thermaltake Litepower 750W var. Şu an bu ikisi arasındayım. Aciliyeti olduğu için Vatan'dan alacağım. O sebeple orada bulunmayan bir ürün atmazsanız sevinirim. Sizin de tavsiye edebileceğiniz bir güç kaynağı olur mu? Bir de bu ürünlerde aktif PFC ibaresi göremedim ama Vatan'daki çalışan tüm Power'lar aktif PFC artık ama bir işe yaramıyor takılmamak lazım dedi. Bu konuda düşünceniz nedir?

Sistem bileşenleri aşağıdaki gibidir. 650W yeterli diyorlar ama tam sınırda kullanmak istemiyorum. Ufak tefek overclock yaparsam eğer sorun yaşamayım.
Arous B450 Elite
RTX 2080 Aero
16 GB RAM
8X RGB fan
1X 500GB M.2 SATA
1X 2.5" 120GB SSD
1X 3.5" 1TB HDD

edit: coolermaster mwe serisini de düşünüyordum ama çok fazla sorun yaşayan olmuş. VS650 deki kronik problemler gibi bunun da yeni versiyon ile düzelmiş olma ihtimali var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda fazlasıyla övülmüş cihaz
MWE 650 kullandım 1 hafta. Çok sesli çalışıyor bu yüzden iade ettim. Tavsiye etmiyorum.

Bütçe nedir?

Bakabilirsiniz:

Bütçe nedir?

Bakabilirsiniz:

Bütçe max. 800 civarına düşünüyorum. Ne kadar altı olursa o kadar iyi tabi. Cougar'ın STX 700 modeli biraz aklıma yattı 530 TL ye yada thermaltake in bir kaç modeli var. Modüler olmasına gerek yok düzgün bir kablolamayla zaten kablo kalabalığından kurtulabilirim diye düşünüyorum. High power iyi bir marka mı? Artık gamepower frisby vs. önüne gelen power yapıyor. 2 gün sonra millet ekran kartını eline alıyo :D Bir de vatanda satılanlardan önerebilir misiniz? En geç yarın öğlen elimde olması gerekiyor o sebeple internetten sipariş vermeyi düşünmüyorum.
MWE 650 kullandım 1 hafta. Çok sesli çalışıyor bu yüzden iade ettim. Tavsiye etmiyorum.
Attığım videoda baya övmüşler sesi hiç ekran kartı ve işlemci fanını bastırcak seviyeye çıkmadı diyorlar ama kullanıcı yorumlarına baktığımda herkes çok sesli olduğu için iade ettiğini söylüyor :D

High Power 80+ Bronze kullandım 2 yıl. Aynı sorun yüzünden 2 kere garantiye yolladım. Ilkinde sıfır ürün ile değişimi yapıldı. Ikinci kez aynı sorunu yaşadım şu anda da garantide. High Power'a olan güvenim bitti benim mesela. Bilgilendireyim dedim. Alıp almamak sizin kararınız. FSP, Seasonic gibi markaları tercih edeceğim ben.

High Power ile dediğiniz markaları aynı konuma koymak bayağı komik oldu. High Power Sirtec'in kendi markası denebilir ve kalitelisi PSU modelleri var bu onalardan biri.

Bütçenize göre High Power rakipsiz denebilir.

Ne için bu acele? Bir kez alınan bir şeyi aceleye getirmeyin.
Çalışmam gerekiyor ve başka çalışabileceğim başka bilgisayarım yok. Yoksa zaten bende internetten sipariş vermeyi düşünüyordum

Yeni konular

Geri
Yukarı